Księga kondolencyjna wyłożona do niedzieli

Aż do niedzieli do godziny 17:00 wszyscy chętni będą mogli wpisywać się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Mickiewicza 7.
Księga znajduje się w sali USC, jednak w sobotę, w trakcie udzielania ślubów będzie przenoszona na drugą stronę budynku.

Informacji udzielać będzie pracownik Urzędu Miasta.

Oto tylko niektóre słowa, jakimi tarnobrzeżanie oddają hołd i żegnają Prezydencką Parę oraz ofiary sobotniej katastrofy lotniczej.

Żegnaj mój kochany PREZYDENCIE, który odważnie, dumnie i zgodnością kroczyłeś na drodze do odzyskania pamięci narodowej POLSKI. Byłeś prawdziwym spadkobiercą wolnościowych tradycji narodowych Marszałka Piłsudskiego. Dziękuję Ci za miłość do Ojczyzny.
Żegnaj wspaniała PIERWSZA DAMO – szlachetna, uczciwa, mądra, serdeczna i pełna ciepła. Na zawsze pozostaniesz w mym sercu.
Żegnajcie pozostali współuczestnicy tragicznej podróży katyńskiej – moi wybitni RODACY – kwiat elit III Rzeczypospolitej Polskiej. Dla Was słowa takie jak „Polska”, „patriotyzm”, nie były puste, miały istotne znaczenie. Bez Was już nic nie będzie takie, jak przedtem.
Spoczywajcie w spokoju
Wiesława
Dopisek – Tragedia pod Smoleńskiem uczy nas, czym jest naród

Brakuje słów…
Panie Jezu daj zrozumieć…
Agata i Piotr oraz Szymon i Jakub

Tylko śmierć potrafi tak ludzi
Przybliżyć do ludzi
Stowarzyszenie „Kontrast” w Tarnobrzegu

Panie Prezydencie wraz z małżonką, łączę się w bólu z tak wczesnym odejściem. Jestem zbudowany Twoim autorytetem, prawością, patriotyzmem. Jesteś jednym z największych, Polakiem XXI wieku.  Przyrzekam przestrzegać Twojej wielkości i miłości do Ojczyzny.
Bronisław

Non omnis moriar
Paweł z rodziną

To jest czas, który sprawił, że myśli wciąż w nas drżą. Układają się wokół głowy i porażają smutkiem…
Poczucie straty wypełnia całą naszą przestrzeń…
Jednak Hymn Polski zaśpiewany dziś przez dzieci w szkole tak donośnie i mocno, „prosto z serca”, przyniósł nadzieję…
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Małego Księcia w Tarnobrzegu