Rockfest 2010 – mocne powitanie wiosny

Już 30 kwietnia 2010 odbędzie się Rockfest, pierwsze wydanie z założenia cyklicznej imprezy, promującej szeroko pojętą muzykę rockową. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w TaPiMie, wejściówka 5 zł.
Organizatorem imprezy jest TASK i Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Plan imprezy:
18.30 – Wejście do klubu
19:00 – Koncert IN SILENT(SANDOMIERZ) www.myspace.com/silentin
20:00 – Koncert CARNAGE OF TRIDENT (Tarnobrzeg) www.myspace.com/carnageoftraidentpoland
21:15 – Koncert EXSILIUM (Tarnobrzeg) www.myspace.com/exsiliumpl
22:30 – Koncert DISPERSE (Przeworsk) www.myspace.com/disperseband
Po koncertach impreza integracyjna

Prezentacja zespołów

EXSILIUM
Zespół Exsilium powstał w Tarnobrzegu w maju 2006 roku. Tworzy go 7 osób: Justyna (Dżasta) Cebula vocal I, Anka Chmielewska vocal II, Mateusz (Loco) Wójtowicz; skrzypce, Mateusz (Mati) Jugo – gitara, Karol (Żurek) Kułaga gitara, Łukasz Jugo ; bas, Tomek Mrzygłód perkusja.

Nie zawsze jednak tak to wyglądało. Od momentu powstania, skład zespołu przeszedł kilka znaczących zmian. Z tego względu, chcemy podziękować ludziom, którzy brali czynny udział w twórczej działalności zespołu. Podziękowania te kierujemy więc do byłych członków zespołu, a jednocześnie naszych przyjaciół: Mirka Stadnika (perkusja), Dawida Gancarza (klawisze), Piotrka Rękasa (gitara).

Utwory zespołu łączą w sobie nieco ciężkiego grania, stanowiącego tło dla delikatnego i silnego, kiedy trzeba – żeńskiego dwugłosu i łagodność skrzypiec, które swoim brzmieniem dopełniają całość.
W swojej historii zespół zagrał m.in. koncerty w klubach w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Stalowej Woli, Mielcu. Brał udział w takich wydarzeniach jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Dni Tarnobrzega.
Dzięki każdemu z tych koncertów i wspaniałej publiczności, jaka w nich uczestniczyła, zespół znajdował inspirację do dalszej pracy. Jej uwieńczeniem stała się pierwsze płyta pt. Złudzenia schowaj, na której można znaleźć 6 autorskich utworów.

są w życiu chwile, kiedy trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu;
P. Coelho

Chcąc tworzyć własną muzykę, podjęliśmy ryzyko i daliśmy się ponieść szaleństwu, którym w naszym przypadku, jest próba pogodzenia siedmiu różnych charakterów, a tym samym różnych koncepcji i wizji tego, nad czym pracujemy. Dzięki temu, w naszych utworach istnieje cząstka każdego z nas, a efekt końcowy daje wiele satysfakcji. Jeśli nasza muzyka trafia w Wasz gust, tym bardziej wierzymy, że podjęte ryzyko opłaciło się nam. Nie poprzestaniemy na tym, co już jest. W planach są kolejne koncerty, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

CARNAGE OF TRIDENT

Załoga powstała późnym latem 2007 roku. Inicjatorami powołania do życia składu, który będzie grał mocną, mroczną i ciężką, lecz również melodyjną odmianę metalu (death-doom metal), byli: Łukasz „Mały” Małecki (gitary – ex Carrion Of Torrent) , oraz Mirosław „Miru” Stadnik (perkusja – ex Exsilium). Jako, że sympatia do grania ciężkiej muzy była im nieobca od lat, panowie szybko się dogadali. Tym bardziej, że ponad półroczny pobyt Mira w USA spowodował zmiany w szeregach tarnobrzeskiego Exsilium, a konkretnie zmiany na stanowisku perkusisty.

Początkowo, zamierzeniem zespołu było kontynuowanie najlepszych tradycji grania ciężkich odmian muzyki, jakie miały miejsce na początku lat 90’tych w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Stalowej Woli i okolicach, a także, po części reaktywacja najlepszego okresu działalności tarnobrzeskiego składu Carrion Of Torrent, pod nieco zmienionym szyldem. Rozpoczęto jednocześnie poszukiwania osób, które podołałyby obowiązkom pozostałych członków składu. I tak, po około trzech miesiącach prób i poszukiwań, pierwszym brakującym ogniwem formującego się bandu, okazał się Damian „Młody” Maciąg (bas).

W tym składzie, działalność „C.O.T.” opierała się głównie na graniu coverów innych kapel, oraz wzajemne „docieranie się”. Równocześnie trwały poszukiwania kolejnych członków bandu, mogących unieść na swych barkach obowiązki wokalisty, oraz drugiego gitarzysty. Po kolejnych trzech miesiącach działalności, oraz zakończonych przesłuchaniach kilku kandydatów na funkcję frontmana, do składu dołączył Mateusz „Bzyku” Świercz, wokalista i autor tekstów. Proces poszukiwań członków składu został już więc prawie ukończony – kwestia znalezienia drugiego gitarzysty pozostawała, kwestią otwartą. W tym składzie, i po około kolejnym miesiącu działalności, który zaowocował stworzeniem namiastki własnego materiału, przyszedł czas na debiutancki koncert, który miał miejsce w tarnobrzeskim klubie „Blues&Rock Machine”, wraz z zespołem „Exsilium”.

Zespół, zachęcony ciepłym przyjęciem, ochoczo i z werwą kontynuował wytężoną pracę nad własnym materiałem, której pozytywne efekty mógł zaprezentować, między innymi, stalowowolskiej publiczności na kolejnym koncercie w klubie „Jazz Rock Cafe” w Stalowej Woli. Nie ustając w wysiłkach, zespół nadal pracował na próbach, pisał teksty i muzykę, poszukiwał własnego, rozpoznawalnego stylu i brzmienia, oraz przygotowywał materiał na swoje debiutanckie demo. W planach zespół miał także liczne koncerty – zagrał m.in. w klubach w Sandomierzu, Stalowej Woli, Mielcu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Biłgoraju, oraz oczywiście w Tarnobrzegu. Po około dwuletniej, wytężonej pracy i działalności w stałym składzie, na przełomie późnego lata oraz wczesnej jesieni 2009 r., doszło do pewnych zmian personalnych. Po licznych przesłuchaniach zespół znalazł odpowiedniego kandydata, który podołałby obowiązkom drugiego gitarzysty w zespole. Brakującym ogniwem pasującym do zespołu zarówno mentalnie, jak i technicznie, okazał się Konrad „Kondi” Stempień, który zasilił szeregi Carnage of Trident wczesną jesienią roku 2009. Po opanowaniu materiału zagrał on w szeregach C.O.T. swój debiutancki koncert, który miał miejsce dnia 5 XI 2009 roku, w biłgorajskim klubie „Exodus”.

Na krótko natomiast przed tym faktem, z różnych względów i powodów osobistych, zespół opuszcza dotychczasowy wokalista – Bzyku. Obowiązki głównego wokalisty przejmuje więc, od tego momentu, aktualny basista – Młody. W najbliższym czasie w planach zespołu są dalsze liczne koncerty, oraz wizyta w studiu, w celu zarejestrowania swojego debiutanckiego materiału demo. Jak dotąd, zespół dzielił scenę m.in. z zespołami: „Exsilium” (Tarnobrzeg), „Daemon’s Heart” (Stalowa Wola), „Slaughters of the Soul” (Gorzyce), S.N.O.W. (Sandomierz), Sexbomba (Legionowo), Ciryam (Krosno), Corruption (Warszawa), Madvision (Lublin), oraz Krusher (Krosno). Pozdrawiamy wszystkie ekipy z którymi przyszło nam zagrać, oraz dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób nas wspierają i pomagają w tym co robimy !!

In Silent

Zespól IN SILENT powstał w 1996 roku z inicjatywy Marcina Skoczylasa ( gitara) i Konrada Ozdoby ( gitara & vokal). Do zespołu w niedługim czasie dołączyli Tomasz Nogaj (bass) , Marcin Bęczkowski ( perkusja),Anna Jędrzejewska(vokal) i Dariusz Chmiel ( instrumenty klawiszowe). Po kilku miesiącach prób zespół zagrał pierwsze koncerty min. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Ożarowie Rok 1997 to kolejne koncerty i pierwsza wizyta w AMBS Studio. Zarejestrowane zostało wówczas pierwsze demo zespołu pod tytułem „ In silent”. Materiał ten zebrał dobre recenzje w magazynach muzycznych takich jak np. Metal Hammer. Muzyka zawarta na demo to mieszanka death i doom metalu. W 1998 roku po tragicznej śmierci Darka miejsce za klawiszami zajął Artur Mizera. Kolejną roszadą składu była zmiana perkusisty. Do zespołu dołączył Wojtek Mizera, którego przyjście miało niewątpliwy wpływ na dalsze muzyczne oblicze zespołu. Już z jego udziałem zarejestrowany został kolejny materiał „Czwarta część mgnienia”. Rok 1999 to wizyta w PROMEDIA STUDIO i kolejny materiał „ …bloody harvest of the nature…” i widoczne zmiany stylistyczne w muzyce.

Muzyka zaczęła ewoluować w stronę brutalniejszych dźwięków. Na materiale tym instrumenty klawiszowe zarejestrował sesyjnie Marcin Opałka. Konsekwencją nagranego demo, była wówczas dość duża aktywność koncertowa zespołu. Nowe millenium, to dalszy progres w kierunku najbardziej ekstremalnych odmian metalu i kolejne koncerty. W roku 2001 u boku Corruption zagrał kilka koncertów min. w Krakowie. Kolejne lata to praca nad nowym materiałem i dość długa przerwa w działalności spowodowana wyjazdem Konrada. Rok 2009 to wreszcie pełny skład i efekt w postaci demo zarejestrowanego ponownie w AMBS Studio. Najnowszy materiał to cztery numery oscylujące w kręgu surowego death-black metalu.