Kajakiem przez Polskę

Przepłynięcie Wisły kajakiem ciągle jest wyczynem, którym można się pochwalić. Wkrótce w rejs rusza kolejny śmiałek – Michał Kasina z Tomaszkowic, który 7 czerwca 2010 startuje w samotny spływ Wisłą.
Chce on przepłynąć kajakiem aż 980km, bez żadnego zabezpieczenia i pomocy z zewnątrz. Wszystko czego będzie potrzebował musi zmieścić do kajaka.

Spływ jest organizowany w ramach projektu „Kajakiem przez Polskę” i ma na celu zainteresowanie społeczeństwa ciekawym przedsięwzięciem, które ukazuje Polskę z zupełnie innej strony, a co za tym idzie ma zwrócić uwagę na piękne miejsca naszego kraju.

Będzie to niewiarygodna przygoda dla Michała, gdyż w trudnych warunkach będzie on zdany tylko i wyłącznie na siebie samego.

Dwa ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem żmudnych poszukiwań sponsorów na tą wyprawę oraz taktyczne rozplanowanie wszystkich etapów podróży. Pomocną dłoń do Michała wyciągnął Pan Marek Kamiński, który kilkakrotnie pokonał już Wisłę kajakiem, a po raz ostatni zrobił to w marcu tego roku. Pan Marek Kamiński udzielił wielu ważnych wskazówek związanych z niebezpiecznymi miejscami na rzece, doborem ekwipunku, a także wskazaniem dobrych miejsc noclegowych.

Współpraca pomiędzy oboma Panami szybko się rozwinęła w sferze przyjaźni. Pan Marek Kamiński promuje projekt „Kajakiem przez Polskę” poprzez Fundację Marka Kamińskiego i stronę www.ekspedycjawisla.com.

Więcej informacji o wyprawie, będącej jeszcze w fazie przygotowań można znaleźć na stronie www.splywam.pl