Wyruszyli w rejs

W niedzielę 2-go maja 40-osobowa załoga młodych żeglarzy wyjechała  z Tarnobrzega, by udać się w rejs legendarnym żaglowcem „Zawisza Czarny”. Wśród załogi są Dominika Lasek i Maciek Gnat, zwycięzcy zawodów pływackich o Puchar Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie Sandomierskim.

Marzenie się spełnia – powiedział kpt. Tadeusz Gospodarczyk, prezes Jacht Klubu Kotwica – organizując rejs chciałem, aby młodzież, która interesuje się żeglarstwem miała okazję przeżyć prawdziwą przygodę. Jestem pewien, że będzie to niezapomniana wyprawa.

Przez pięć dni rejsu, chłopcy i dziewczęta poznają między innymi zasady panujące na statku, będą pełnić wachty na pokładzie i w kambuzie, dowiedzą się, co to jest nawigacja i w jaki sposób przewidywać pogodę. Wezmą udział w zajęciach z makramy gdzie nauczą się podstawowych węzłów i splotów żeglarskich.

Rejs potrwa pięć dni. Załoga na żaglowcu „Zawisza Czarny” przepłynie trasę Gdynia – Bornholm – Gdynia.
Cała wyprawa jest skrupulatnie rejestrowana przez Krzysztofa Sadrakułę z Euro Szkoły Bis Jacek Sadrakuła i Synowie oraz Krzysztofa Trościńskiego z Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Panowie nie rozstają się ze sprzętem niezbędnym do rejestracji i przesyłu danych.

Dzięki Euro Szkole Bis Jacek Sadrakuła i Synowie wszyscy, którzy odwiedzą strony: www.tv.tarnobrzeg.pl, www.euroszkola-bis.pl lub www.youtube.com/user/ksadrakula będą mieli okazje obejrzeć zapiski w Filmowym Dzienniku Pokładowym.
Krótkie relacje można oglądać też na witrynach www.kotwica.tarnobrzeg.info i www.tarnobrzeg.info.

Pierwszą relację z wyprawy będzie można oglądać już we wtorek (04.05) na antenie Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg przed i po retransmisji Sesji Rady Miasta, około godz. 15.45. i 23.00.
Kolejne odsłony dziennika będą emitowane na antenie i on – line na www.tv.tarnobrzeg.pl w środę, czwartek i piątek w  godz. 10.00, 17.30, 20.00 i 22.00.