Brązowy medal Tomasza Wareckiego

W Kielcach odbyły się II Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Tarnobrzeg oraz Stowarzyszenie „Integracja” reprezentował Tomasz Warecki, jedyny przedstawiciel naszego regionu.  W trójboju uzyskał wynik 480kg, odpowiednio: przysiad 180kg, wyciskanie leżąc 120kg, martwy ciąg 180kg, co dało mu III miejsce i brązowy medal. 

W odrębnej klasyfikacji Mistrzostw w Wyciskaniu Leżąc Tomek zajął również III miejsce. Tomek startował w kategorii wagowej 90kg w grupie I (weterani od 40 do 49 lat).

„Był to mój pierwszy start w kategorii Weteranów na tak ważnej imprezie, z czego jestem ogromnie zadowolony, ponieważ miałem silnych rywali. Jeśli poprawię wyciskanie, myślę, że w przyszłym roku powalczę o lepsze miejsce.” – powiedział Tomasz Warecki. 

„Aktualnie Tomek odpocznie i spokojnie będziemy przygotowywać się do Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, który 5 czerwca br. odbędzie się w Tarnobrzegu.” – powiedział Andrzej Rękas, trener Tomka, instruktor w Siłowni OSiR Wisła.