Będzie głośno i gorąco

Kasia Kowalska, Bracia oraz Armia to zespoły, które rozgrzeją publiczność podczas tegorocznych Dni Tarnobrzega.

Na wszystkich tych, którzy trzy majowe dni postanowią spędzić na terenach zielonych nad Wisłą czeka świetna zabawa, dobra muzyka oraz moc atrakcji.

Fani dobrej muzyki już teraz powinni rezerwować ostatni majowy weekend. Od piątku do niedzieli, 28-30 maja, na terenach zielonych nad Wisłą będzie głośno i gorąco. A wszystko to za sprawą gwiazd, które w tym roku zawitają do Tarnobrzega, aby wspólnie bawić się z mieszkańcami. – Zawsze staramy się, aby program Dni Tarnobrzega zaspokajał różne gusta. By każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Oczywiście zapraszając zespoły muzyczne dbamy przy tym o ich jak najwyższy poziom artystyczny – mówi Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega.

Dni Tarnobrzega rozpocznie w piątek mocnym akcentem grupa Skangur oraz dobrze znany w całym kraju zespół Armia. W sobotę, jako pierwszy na scenie pojawi się tarnobrzeski zespół o nazwie Tbg. Później zagra Sztywny Pal Azji, a niewątpliwie gwiazdą wieczoru będą Bracia, czyli Piotr i Wojtek Cugowscy. Za to w niedzielę mocną dawkę rock-folka zafunduje publiczności grupa Redlin, która rozgrzeje publikę przed występem Kasi Kowalskiej.

Oczywiście podczas trzech dni zabawy oprócz muzyki na tarnobrzeżan czekać będą różnego rodzaju loterie, konkursy, stoiska gastronomiczne oraz lunapark. Będzie można także pojeździć na quadach albo skoczyć na bungee.

Dni Tarnobrzega to jednak nie tylko koncerty, to także imprezy sportowe. Podczas trzech dni wspólnej zabawy zostaną rozegrane turnieje w piłkę nożną i siatkówkę o Puchar Prezydenta Tarnobrzega. Zawodnicy będą rywalizować na boiskach Orlik 2012. Drużyny, które chcą uczestniczyć w turnieju piłki nożnej mogą zgłaszać się do 26 maja 2010 roku drogą telefoniczną pod nr (15) 822 65 70 wew. 264 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: kultura@um.tarnobrzeg.pl Regulamin można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta www.tarnobrzeg.pl
Wszyscy zainteresowani turniejem siatkarskim proszeni są o kontakt z panem Robertem Chmielem.
 
Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Tarnobrzega będzie odsłonięcie pomnika profesora Stanisława Pawłowskiego, który powstał na skwerze przed Bankiem PKO BP, mieszczącym się przy skrzyżowaniu ulic H. Sienkiewicza i gen. Wł. Sikorskiego.

W tym roku z Dniami Miasta łączy się także ogólnopolski konkurs piosenki Wygraj Sukces. Już w niedziele rozpoczną się finałowe przesłuchania 122 młodych artystów, a koncert galowy odbędzie się we wtorek, 1 czerwca, w hali OSiR „Wisła”.

Program Dni Tarnobrzega 2010

Piątek
18:00 Raindrops
20:00 Skangur
22:00 Armia

Sobota
18:00 Tbg
20:00 Sztywny Pal Azji
22:00 Bracia

Niedziela
17:00 Karczmarze
19:00 Redlin
21:00 Kasia Kowalska