6 medali IKS na Mistrzostwach Polski

W Żerkowie koło Jarocina odbyły Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.

Wśród zawodników, zawodniczek z 23 klubów całej Polski wystąpiła 9 osobowa ekipa z IKS Tarnobrzeg pod opieką trenera klubowego Pawła Matysiaka. 

Rywalizacja dwudniowa odbywała się w grach indywidualnych, deblu i mikście. Po raz kolejny tenisiści stołowi tarnobrzeskiego klubu nie zawiedli na dużej imprezie sportowej i przywieźli rekordową liczbę 6 medali (2 złote i 4 brązowe) wywalczonych po ciężkich emocjonujących pojedynkach. „Wózkarze” (zawodnicy grający na wózku) wywalczyli aż pięć medali.

Dwukrotnym Mistrzem Polski w singlu w klasie IV i deblu został Maciej Nalepka, który również zdobył brązowy medal w mikście.

Krzysztof Żyłka został Mistrzem Polski w deblu i zajął 5-6 miejsce indywidualnie w klasie IV.

Emilia Kotarska zdobyła dwa brązowe medale, w singlu i w mikście z Maćkiem Nalepką.

Rajmund Zięba występując w klasie II (zawodników grających z przybandażowaną rakietką do ręki) zdobył brązowy medal indywidualnie. 

Udany start zanotowała utalentowana zawodniczka naszego klubu 12 latka Karolina Pęk – grająca na stojąco w klasie X, zdobyła ona brązowy medal w singlu (był to dopiero jej drugi start w zawodach tak dużej rangi).
Natomiast Wiesław Byczek klasa VI odnotował najlepszy występ w dotychczasowych swych startach zajmując 5-6 miejsce indywidualnie.

Przypomnę, że w ciągu pięciu lat startów, tylko z Indywidualnych Mistrzostw Polski przywieźliśmy 22 medale ( 6 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych ) a w sumie niepełnosprawni ruchowo tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg zdobyli dla Tarnobrzega 52 medale na zawodach międzynarodowych (US Open 2007, Polish Open 2008 i 2009, Romania Open 2010) i krajowych.

W 2007 i w 2008 roku zostaliśmy najlepszą drużyną na wózkach w Polsce. Natomiast w 2009 i obecnie uplasowaliśmy się na drugim miejscu w kraju. Pod względem ilości zdobytych medali wśród 23 klubów IKS Tarnobrzeg jest na wysokim 2 miejscu po IKS Warszawa a przed Start Radom.

Nasz występ to ogromny sukces naszego klubu, zawodników to również ogromny sukces dla Tarnobrzega i doskonała promocja dla naszego miasta. Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Podkarpackiego, sponsorom Firmie SELTAR, Firmie INTOP z Tarnobrzega, Grzegorzowi Furdyna oraz Dyrekcji ZSP nr 1 w Tarnobrzegu.

Podziękowania również dla trenerów, z którymi współpracujemy Feliksa Kordysia, Pawła Matysiaka i Tamary Czigwincewej – powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

Rajmund Zięba – brązowy medal w singlu

Nalepka-Żyłka – Mistrzowie Polski w deblu

Maciej Nalepka – Mistrz Polski 2010

KotarskaNalepka – brązowy medal w mikście

Karolina Pęk – brązowy medal

Emilia Kotarska – brązowy medal

Część ekipy z IKS Tarnobrzeg

6 medalistów Mistrzostw Polski z IKS Tarnobrzeg