Konecka pomoc dla Tarnobrzega

Burmistrz gminy i miasta Końskie, a także starosta Powiatu Koneckiego przyjechali w środę do Prezydenta Tarnobrzega z pomocą dla powodzian z osiedla Wielowieś. 

Kilkadziesiąt misiów, lalek, piłek, puzzli czy klocków dla dzieci, które ucierpiały w powodzi przekazało koneckie Stowarzyszenie „Powiatowe Konto Pomocy”. Do najmłodszych trafią także zakupione przez stowarzyszenie słodkości.

W pomoc tarnobrzeżanom włączyli się także pracownicy „Społem” PSS w Końskich, którzy przekazali wodę i żywność. Starostwo Powiatowe w Końskich przekazało dla powodzian z Wielowsi artykuły spożywcze oraz chemiczne.

W środę rano radni Miasta i Gminy Końskie przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Tarnobrzeg. W południe z tą dobrą wiadomością do Jana Dziubińskiego, Prezydenta Tarnobrzega przyjechał m. in. Burmistrz Krzysztof Obratański.

– Pomagamy z czystego odruchu serca – mówi Krzysztof Obratański, Burmistrz gminy i miasta Końskie. – Takie nieszczęście nie zdarza się co dzień, a naszym obowiązkiem jest wykazanie pewnej solidarności z tymi, co ucierpieli w powodzi, z tymi co mają gorzej niż my. Swoją pomoc postanowiliśmy skierować właśnie do Tarnobrzega i osiedla Wielowieś. Wszystko zaczęło się od pomysłu księdza dziekana Andrzeja Zaparta, proboszcza parafii świętego Mikołaja w Końskich, który sentymentalnie jest związany z tarnobrzeską Wielowsią. Potem były deklaracje pomocy ze strony starostwa i gminy. Nie chodzi o to, żeby ścigać się z pomocą, kto więcej, kto lepiej, kto szybciej. W tej sprawie najważniejsza jest współpraca i pomoc tym, którzy jej potrzebują. W koneckich kościołach prowadzona była zbiórka żywności, środków czystości i ubrań. Pomoc w formie pomocy rzeczowej zapewniło starostwo. Gmina Końskie zdecydowała się za to przekazać samorządowi tarnobrzeskiemu pewną kwotę pieniędzy, która z pewnością zostanie dobrze rozdysponowana. Prezydent Tarnobrzega na pewno najlepiej wie jakie są teraz potrzeby i na co przeznaczyć te pieniądze – dodaje Burmistrz.