Ojciec Oszajca gościem Kuźni Dziennikarskiej

O. Wacław Oszajca, jezuita, dziennikarz, publicysta, poeta i wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, będzie 19 czerwca gościem Kuźni Dziennikarskiej.

Zajęcia odbędą się w Wyższej Szkole Handlowej w Tarnobrzegu.

Gościem Kuźni będzie także jezuita  ks. Jakub Śpiewak z redakcji programów katolickich Polskiego Radia w Warszawie. Spotkanie z o. Oszajcą będzie otwarte także dla osób, które nie biorą udziału w Kuźni Dziennikarskiej. Warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie obecności mailem: warsztaty@twojregion24.pl.

Kuźnia Dziennikarska to bezpłatne warsztaty organizowane przez portal www.twojregion24.pl, prezydenta miasta Tarnobrzega Jana Dziubińskiego i starostę powiatu stalowowolskiego Wiesława Siembidę. Zajęcia w Tarnobrzegu odbywają się od listopada 2009 r., w  Stalowej Woli od stycznia 2010 r.

W tym czasie z uczestnikami Kuźni spotykali się dziennikarze ogólnopolskich i regionalnych redakcji, a także osoby związane z mediami,  m.in. Stanisław Karnacewicz i Grzegorz Dyjak z Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, Anna Borkowska z telewizji TVN24, doradca medialny ministra zdrowia i zastępca rzecznika Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Tomasz Misztal, Wanda Pawełek z Polskiego Radia Rzeszów, Marta Pawłowska (Gazeta Wyborcza, Metropol, Dziennik) oraz dziennikarze radia Leliwa,
Tygodnika Nadwiślańskiego, Echa Dnia, Nowin i Super Nowości. Zajęcia prowadzi Paweł Rozwód z Polskiej Agencji Prasowej  w Warszawie.

Kuźnia Dziennikarska to projekt, którego celem jest stworzenie młodym ludziom szansy na zdobycie umiejętności niezbędnych w zawodzie dziennikarza. Warsztaty zostały zaplanowane, jako połączenie multimedialnych wykładów z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne.

Podczas zajęć uczestnicy  poznają różne formy i gatunki  tekstu, elementy jego kompozycji, a także język wypowiedzi dziennikarskiej.
Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób gromadzić i selekcjonować informacje, jak przeprowadzać relacje z imprez społecznych, kulturalnych i sportowych.  Omawiane są trendy obecne we współczesnych mediach.