Bądźmy Razem – Piknik Integracyjny

Już we wtorek znowu spotkamy się na placu B. Głowackiego. Organizatorzy imprezy: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy i Rozwoju oraz Gmina Tarnobrzeg serdecznie zapraszają mieszkańców miasta na VIII Tarnobrzeski Piknik Integracyjny „Bądźmy Razem”, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg.

Piknik odbędzie się na pl. B. Głowackiego, dnia 22 czerwca 2010 roku (wtorek) w godzinach 10:00-15:00.

W programie imprezy przewidziane są występy sceniczne, w których zaprezentują się niepełnosprawni artyści z tarnobrzeskich ośrodków rehabilitacyjnych, uczniowie tarnobrzeskich szkół oraz przedszkolaki. Występy sceniczne uświetni także występ chóru z tarnobrzeskiej Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod kierownictwem Krzysztofa Zwierzyńskiego. Chętni, z zacięciem muzycznym, będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach bębniarskich, a efekt tych prób przedstawiony będzie na scenie.

Liczne kiermasze oferować będą atrakcyjne wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne z naszego miasta. Dochód z kiermaszu oraz organizowanego konkursu fantowego, w którym każdy będzie zwycięzcą, a także ze zbiórki publicznej przeznaczony zostanie na pomoc osobom niepełnosprawnych poszkodowanym w powodzi.

Ciekawostką Pikniku będą stoiska kosmetyczne i fryzjerskie, gdzie będzie można wypróbować kosmetyków, zasięgnąć porady, zrobić makijaż, a nawet podciąć czy wymodelować fryzurę. Podczas imprezy przeprowadzonych będzie mnóstwo gier i zabaw rekreacyjnych, w tym turniej koszykówki ulicznej.

Osoby posiadające uzdolnienia plastyczne będą miały okazję wziąć udział w plenerze malarskim czy rysowniczym, a odczuwający głód posilą się na stoisku grillowym, albo w słodkim kąciku. Serdecznie zapraszam wszystkich na plac B. Głowackiego już we wtorek.

Informację nadesłał Robert Chrząstek, Prezes Zarządu TSPiR.