Srebrny medal wózkarzy IKS Tarnobrzeg

W Cluj Napoca w Rumunii odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych Romania Open 2010. Wśród Polskiej reprezentacji, która liczyła na tych zawodach 12 osób wystąpiło trzech zawodników z IKS Tarnobrzeg. Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka w klasie IV zawodników grających na wózkach i Karolina Pęk w klasie IX zawodniczek grających na stojąco.

Wszyscy uczestniczyli w turnieju open, singlu i drużynie. Dla wózkarzy był to kolejny turniej międzynarodowy w tym roku a 12 letnia Karolina w Rumunii po raz pierwszy zadebiutowała w Reprezentacji Polski.
Świetnie w turnieju drużynowym zagrali nasi wózkarze, zdobywając srebrny medal ulęgając dopiero w finale Szwedom 1:3.  W drodze do finału Maciek i Krzysiek pokonali Austriaków 3:0, Niemców 3:0 i Słowaków 3:1.

Karolina w parze z Marzeną Kamieniecką w turnieju drużynowym zajęły czwarte miejsce natomiast w turnieju open nasza zawodniczka zrobiła niespodziankę i pokonała Mistrzynię Paraolimpijską z klasy VII Rosjankę Natalię Martyashevą 2:1.

Od pięciu lat Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka reprezentują klub z Tarnobrzega i dla tego miasta zdobywają medale. Głównym ich celem są przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Chorwacji oraz Paraolimpiada w Londynie w 2012

Od października 2010 roku rozpoczynają się turnieje – eliminacje do Paraolimpiady Londyn 2012, nasi zawodnicy rozpoczynają walkę w turniejach międzynarodowych w 2010, 2011 roku o punkty do rankingu światowego. Natomiast 12 letnia Karolina Pęk to talent na miarę Natalii Partyki, nadzieja tarnobrzeskiego tenisa stołowego, może odnosić sukcesy w tenisie stołowym sprawnych i niepełnosprawnych. Została zauważona przez trenerkę Kadry Niepełnosprawnych Elżbietę Madejską. Przed Karoliną, jest przyszłość w tym sporcie, występy w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata czy Paraolimpiadzie.
Jako 13 latka ma duże szanse wystąpić w Mistrzostwach Europy Chorwacja 2011, czy tak się stanie zobaczymy – powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg.