Koncert Ilony Kubiaczyk-Adler

15 lipca o godz. 19:00 w kościele na Serbinowie wystąpi Ilona Kubiaczyk-Adler. Artystka mieszka na stałe w Phoenix, USA. Jest pracownikiem naukowym tamtejszego uniwersytetu oraz dyrektorem muzycznym w Kościele Episkopalnym Narodzenia. Wykonuje m.in. muzykę męża – Jacoba w duo Zeelab komponowaną i improwizowaną na organy, instrumenty klawiszowe i elektronikę. Koncertuje też w kwartecie Integers Are For Counting, prezentując muzykę z pogranicza minimalizmu i art-popu.

Artystka wykona następujące utwory:

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Passacaglia c-moll BWV 582
FRYDERYK  CHOPIN (1810-1849)
Nokturn f-moll op. 55 nr 1 /transkrypcja I. Kubiaczyk-Adler/
JOHANN GOTTLIEB ADLER (1727-1756)
2 polonezy: f-moll, As-dur
MIECZYSŁAW SURZYŃSKI (1866-1924)
Elegia fis-moll op. 30 Capriccio fis-moll op.36
KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937)
Etiuda b-moll op. 4 /transkrypcja A. Wightman/
JACOB ADLER (1980)
Dance for Ilona
JÓZEF SWIDER (1930)
Pièce ridicule /1993/
ALEXANDER GUILMANT (1837-1911)
Finał z I Symfonii d-moll op. 42 nr 1

ILONA KUBIACZYK-ADLER
Ilona Kubiaczyk-Adler rozpoczęła naukę gry na fortepianie, gdy miała 8 lat. W 16 roku życia zapoczątkowała wieloletnią przygodę z królem instrumentów – organami. Jej pasja do muzyki, a w szczególności do muzyki organowej, zaprowadziła ją w różne zakątki Polski, Europy i obu Ameryk. Formalne wykształcenie otrzymała w dwóch uczelniach: w Conservatorium van Amsterdam w Holandii, w klasie organów prof. Jacques’a van Oortmerssena, gdzie otrzymała tytuł Master of Music, oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie organów prof. Ireny Wisełki-Cieślar, gdzie otrzymała tytuł magistra sztuki. W latach 2004-2008 pracowała jako asystent w Katedrze Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej w Łodzi. W styczniu 2010 rozpoczęła studia doktoranckie na Stanowym Uniwersytecie Arizońskim w USA, gdzie kontynuuje pracę naukową pod okiem prof. Kimberly Marshall.
W 2003 roku Ilona otrzymała I nagrodę w konkursie interpretacji rozegranym w ramach I Ogólnopolskiego Seminarium Interpretacji Muzyki Organowej w Warszawie. W sierpniu 2006 roku została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Organowego w Leiden w Holandii. W tym samym roku brytyjski Royal Collage of Organists przyznał jej stypendium na kurs mistrzowski w Cambridge, w Wielkiej Brytanii.
Swoje zainteresowanie muzyką organową pogłębiała na kursach mistrzowskich w Polsce i innych krajach europejskich, prowadzonych przez takie osobowości jak: Olivier Latry, Guy Bovet, Ludger Lohmann, Pieter van Dijk, John Scott, Susan Landale, Julian Gembalski, Marek Toporowski, Lorenzo Ghielmi, Peter Planyavsky, Krzysztof Ostrowski, Wolfgang Seifen, Istvan Ella, Martin Sander, David Sanger.
Solową działalność koncertową rozpoczęła już w czasie studiów i kontynuuje ją do dziś. Oprócz wystąpień solowych, ma na swoim koncie koncerty kameralne, a także z towarzystwem orkiestry, które odbyły się w Europie i USA.

Jej zainteresowania dopełniają: joga, muzyka hinduska, technika Alexandra, oraz połączenia muzyki i innych form sztuki. Więcej informacji o Ilonie Kubiaczyk-Adler można znaleźć na stronie www.kubiaczyk.com.