Oddajcie mi błękit nieba – wernisaż

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu zaprasza na wystawę malarstwa Kazimiery Myk Magdziak „Oddajcie mi błękit nieba”

Wernisaż 30 lipca 2010 r.  – godz. 17:00  
Galeria BWA Sandomierz Rynek 11  
wystawa czynna do 22 sierpnia 2010r.

Kazimiera Myk Magdziak – urodziła się 22 sierpnia 1948 roku w Agatówce. Studiowała rzeźbę w krakowskiej ASP.  W 1976 roku uzyskała dyplom w pracowni prof.  Mariana Koniecznego, nagrodzony medalem. Jest autorką wielu realizacji rzeźbiarskich, m.in. rzeźba dyplomowa Skrzypek, popiersie porucznika Sarny i Hugona Kołłątaja, tablica pamiątkowa Janusza Korczaka i Melchiora Wańkowicza. Oprócz rzeźby zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i ceramiką. Stworzyła kilkanaście cykli malarskich, m.in. Dokąd idziesz, Ptaki z raju, Dwa światy, Kwiaty nieba, Kwiaty ziemi, DNA – kod życia oraz bardzo ważny cykl Dwadzieścia jeden bram do świata duchowego.

W twórczości Kazimiery Myk Magdziak wciąż przewijają się dwa nurty, dwa światy – świat materii i świat duchowy. Od 1990 prowadzi Galerię Autorską w Agatówce, a od 2007 roku w Brzyskiej Woli. Za swoją twórczość otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, jak również w zbiorach BWA w Sandomierzu i w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.