Dni Tarnobrzega 2010

Kasia Kowalska, Bracia oraz Armia to zespoły, które rozgrzeją publiczność podczas tegorocznych Dni Tarnobrzega.

Na wszystkich tych, którzy trzy wrześniowe dni postanowią spędzić na terenach zielonych nad Wisłą czeka świetna zabawa, dobra muzyka oraz moc atrakcji.

– Pierwotnie Dni Tarnobrzega miały odbyć się w ostatni weekend maja. Klęska powodzi jaka dotknęła nas w maju i czerwcu to zdecydowanie nie był czas na zabawę – mówi Jan Dziubiński – dlatego zdecydowałem się przenieść obchody święta miasta na inny termin.  

Od piątku do niedzieli, 3-5 września, na terenach zielonych nad Wisłą będzie głośno i gorąco. A wszystko to za sprawą gwiazd, które w tym roku zawitają do Tarnobrzega, aby wspólnie bawić się z mieszkańcami.
– Zawsze staramy się, aby program Dni Tarnobrzega zaspokajał różne gusta. By każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Oczywiście zapraszając zespoły muzyczne dbamy przy tym o ich jak najwyższy poziom artystyczny – mówi Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega.

Dni Tarnobrzega rozpocznie w piątek koncert zespołu Raindrops (godz. 17). O godz. 19 wystąpi grupa Skangur, a o godz. 21 zagra legenda polskiego mocnego brzemienia, zespół Armia z pochodzącym z Tarnobrzega wokalistą Tomaszem Budzyńskim. W sobotę, jako pierwszy na scenie pojawi się tarnobrzeski zespół o nazwie Tbg (godz. 17). Później mocną dawkę rock-folka zafunduje publiczności grupa Redlin (godz. 19), a niewątpliwie gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska (godz. 21). Za to w niedzielę piersi na scenie zaprezentują się Karczmarze (godz. 17) oraz Carrantuohill z Anną Faber, którzy rozgrzeją publikę tańcami irlandzkimi przed występem Braci czyli Piotra i Wojtka Cugowskich (godz. 21).

Oczywiście podczas trzech dni zabawy oprócz muzyki na tarnobrzeżan czekać będą różnego rodzaju loterie, stoiska gastronomiczne oraz lunapark. Podczas imprezy dla publiczności będą także organizowane różnego rodzaju konkursy, w których cenne nagrody ufundowali sponsorzy, Zakłady Chemiczne SIARKOPOL oraz firma Media Expert.

Imprezą towarzyszącą tegorocznych Dni Tarnobrzega będzie odsłonięcie pomnika profesora Stanisława Pawłowskiego, który powstał na skwerze przed Bankiem PKO BP, mieszczącym się przy skrzyżowaniu ulic H.Sienkiewicza i gen. Wł. Sikorskiego. Uroczystość zaplanowano na sobotę, 4 września, na godzinę 11:00.

Sponsorzy:
Zakłady Chemiczne SIARKOPOL
Media Expert

Zagraj w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta

Dni Tarnobrzega to jednak nie tylko koncerty, to także imprezy sportowe. Podczas trzech dni wspólnej zabawy zostanie także rozegrany turniej w piłkę nożną o Puchar Prezydenta Tarnobrzega. Zawodnicy będą rywalizować na boisku Orlik 2012 na Nadolu.

Drużyny, które chcą uczestniczyć w turnieju piłki nożnej mogą zgłaszać się do 1 września 2010 roku drogą telefoniczną pod nr (15) 822 65 70 wew. 264 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: kultura@um.tarnobrzeg.pl
Regulamin można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta www.tarnobrzeg.pl