Program MTVT w Nowej Dębie

Od wczoraj, 2 września mieszkańcy Nowej Dęby mogą oglądać program Telewizji Tarnobrzeg w sieciach kablowych Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie.

Biuro telewizji mieści się przy Alei Zwycięstwa 2 w Nowej Dębie, czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Prace nad uruchomieniem oddziału Telewizji Tarnobrzeg w Nowej Dębie prowadzane były od kilku lat. Choć nie było łatwo, to jednak dzięki uporowi Zarządu oraz współpracy z Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową udało się je zrealizować. Od czwartku telewidzowie z Nowej Dęby mogą oglądać program MTVT.

Uroczystego uruchomienia pierwszej emisji dokonali Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Cholewiński, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Andrzej Wójtowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Wacław Wróbel.

Przez najbliższy miesiąc program emitowany w Nowej Dębie będzie programem testowym spowodowane jest to konfiguracją sprzętu służącego do przesyłu sygnału telewizyjnego.

Uroczyste otwarcie oddziału było również okazją do zaprezentowania nowej, jesiennej ramówki. Oprócz stałych pozycji programowych takich jak: Kulturałki, Magazyn Sportowy, W szkole i w przedszkolu, MTVT radzi, Telewizyjny Merkurkisz Tarnobrzeski, Spotkanie z?, widzowie będą mogli oglądać zupełnie nowe programy.

Już w najbliższy wtorek wyemitowany będzie program Trzy pytania do? w nowej ramówce znajdą się również programy Wieść gminna niesie, Wieści z Powiatu oraz Kalejdoskop Kulturalny. Ramówka zostanie wzbogacona także o programy Być Kobietą, M jak Mieszkaniec i Echa Nowej Dęby.

Obecnie sygnał telewizyjny dociera do 3 tysięcy mieszkań w Nowej Dębie oraz 11 tysięcy w Tarnobrzegu, program Telewizji Tarnobrzeg może oglądać około 42 tysięcy telewidzów.
Z każdym miesiącem na stronie internetowej telewizji notowany jest wzrost odwiedzin internautów, średnio na stronę www.tv.tarnobrzeg.pl w każdym miesiącu zagląda ponad 40 tysięcy osób.
W Telewizji Tarnobrzeg pracuje dziesięć osób.