1 % podatku dla ESTEKI

Stowarzyszenie ESTEKA podsumowało tegoroczną akcję związaną z pozyskiwaniem wsparcia poprzez 1 % podatku od osób fizycznych za 2009 rok. Konto Stowarzyszenia wzbogaciło się w tym roku o ponad 16 tysięcy złotych.

– Podobnie jak w latach poprzednich środki finansowe będą przeznaczone na realizację dwóch celów Stowarzyszenia ? powiedział Janusz Szwed Prezes Zarządu ESTEKI (na zdjęciu obok). ? Pierwszy z nich to wsparcie wyjazdowej akcji letniej w 2011, natomiast drugi cel związany jest z budową w Tarnobrzegu Ośrodka hipoterapii z prawdziwego zdarzenia, gdzie dzieci i młodzież będą mogły korzystać z leczenia. W połowie września Zarząd podejmie decyzję o podziale pozyskanych funduszy na te dwa zadania. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom za wspieranie naszych działań i przekazywanie 1 %.

Podczas tegorocznej Akcji letniej organizowanej w miejscowości Sielpia kwota ponad 7 tysięcy złotych pochodząca ze zbiórki 1 %  w roku poprzednim, została wykorzystana m.in. na dofinansowanie wypoczynku dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, z osiedla Mokrzyszów i Tarnobrzega.