Turniej Bartosz 2010 już za dwa tygodnie

19 września w Tarnobrzegu odbędzie się IX edycja Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ?Bartosz 2010?. 

Już po raz drugi w Turnieju udział weźmie reprezentacja Litwy, dzięki czemu „Bartosz” przybrał range międzynarodową. Patronat Honorowy nad imprezą objał Prezydent Tarnobrzega Pan Jan Dziubiński.

„Bartosz” jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje jedną konkurencję ? wyciskanie sztangi leżąc. Jako jedyny w Polsce wpisany jest do kalendarza imprez dwóch związków: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ?Start? i Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku,” Bartosz” odbywa się w Tarnobrzegu ,w Hali Widowiskowo Sportowej ?OSIR Wisła?. Natomiast nazwa turnieju  nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta.

Gośćmi naszego turnieju  byli: Katarzyna Rogowiec ? dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu w narciarstwie klasycznym, Dorota Galińska ? mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym, Kamil Majek ? dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce, Arkadiusz Szyderski ? srebrny medalista mistrzostw Świata w kulturystyce, Łukasz Klejnberg ? wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu, Paweł Pachnik ? najsilniejszy człowiek ?Lata z Radiem? w konkurencji Strong Men, Mariusz Pudzianowski ? czterokrotny mistrz Świata w konkurencji Strong Men, Krystian Herba uczestnik programu” Mam talent” w pokazie trialu rowerowego.

Szczegóły w regulaminie.