Wyniki IV Turnieju Tenisa Stołowego na Wózkach

W Tarnobrzegu  na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1, ul. Kopernika 49 odbył się po raz czwarty ogólnopolski prestiżowy IV Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP ? TOP KOBIET Tarnobrzeg 2010.

Tarnobrzeg gościł zawodniczki/zawodników z Gdańska, Poznania, Białegostoku, Warszawy, Radomia, Siedlec, Bydgoszczy, Wrocławia, Janowa Lubelskiego i naszego miasta.
Uczestnicy zawodów walczyli w trzech oddzielnych turniejach (systemem każdy z każdym) o nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary, medale, dyplomy oraz w turnieju drużynowym. Nagrody rzeczowe ufundowały Firmy: Modest z Łodzi, Masita z Opola, Gasport z Gdańska, Inters.pl z Krakowa, APCO z Warszawy.

Zawody poprowadził po raz kolejny sędzia państwowy Pan Henryk Oleksiuk, pomagali mu, sędzia Pan Janusz Malarz, sędziowie sportowi przy stołach, obsługa zawodów oraz obsługa nagłośnienia.
Zawodnicy w czasie zawodów byli zaopatrzeni w izotoniczne napoje regeneracyjne ALDO SPORT (produkowane dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia) oraz w wodę mineralną.
Firma APCO z Warszawy wystawiła sprzęt rehabilitacyjny (wózki Panthera, poduszki przeciwodleżynowe ROHO itp.) min. najnowszy model Panthery X Technology.
Uroczyste otwarcie, prezentacja uczestników turnieju odbyła się przy dźwiękach utworu ?nothing else matters? zespołu Metallica a zakończenie zawodów (wręczanie nagród) przy ?We are the champions?, całość poprowadził dziennikarz sportowy Piotr Pyrkosz.
Nagrody, medale, puchary zwycięzcą, uczestnikom trzech turniejów wręczali Roman Simlat współwłaściciel firmy SELTAR z Tarnobrzega oraz sędziowie Henryk Oleksiuk i Janusz Malarz. Wszyscy oni trzej zostali również uhonorowani medalami i skromnymi prezentami.

W turnieju TOP KOBIET po raz drugi zwyciężyła Basia Barszcz Start Białystok a drugie miejsce zajęła Małgosia Sosnowska IKS Warszawa (duża niespodzianka), trzecia była Basia Rompa Start Szansa Gdańsk a czwarte zajęła zawodniczka gospodarzy Emilka Kotarska. O kolejności miejsc 2-4 zadecydował lepszy bilans zdobytych setów. Zabieg operacyjny wyeliminował z udziału Marysie Byrtek z Łodygowic.

W turnieju TETRA TOP mężczyzn chętnych do udziału w zawodach było aż 13 zawodników ale rożne okoliczności (kontuzje, wypadek, złamana ręka, śmierć najbliższych, obóz rugby itp.) spowodowały,  że aż ośmiu nie mogło przyjechać. Tu po raz drugi zwyciężył reprezentant kraju Rafał Czuper ze Startu Białystok przed zawodnikami IKS Tarnobrzeg Piotrem Sokalskim i Rajmundem Ziębą.               
Wysoki poziom zaprezentowali zawodnicy turnieju TOP 10. Pojedynki, poszczególne mecze stały na bardzo wysokim poziomie, co roku poziom w tym turnieju jest coraz bardziej wyrównany. Najlepsi zawodnicy z tej dziesiątki musieli mocno się napracować by odnieś sukces i znaleźć  się na podium.

Wygrał rywalizację Rafał Lis ze Startu Siedlce przed reprezentantami kraju zawodnikami IKS Tarnobrzeg Krzysztofem Żyłką i Maciejem Nalepką. Wysokie czwarte miejsce zajął Adam Kinowski ze Startu Poznań, który wraz z Jarkiem Stefaniakiem (szóste miejsce) z IKS Warszawa robią z roku na rok duże postępy. W tym turnieju zabrakło Sławka Przybysza (sprawy osobiste) oraz Darka Rzewuskiego (choroba).
Po raz pierwszy w Tarnobrzegu rozegrano też turniej drużynowy ?wózkarzy?, w którym zwyciężyła drużyna mieszana z dwóch klubów Rafał Lis Start Siedlce/Mariusz Czerwiński Start Radom przed drużyną IKS Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka oraz drużyną Startu Poznań w składzie Adam Kinowski/Lech Jabłoński.
Cieszę się, że po raz czwarty mogłem zorganizować ten nasz turniej ?wózkarzy?. Z roku na rok jest coraz wyższy poziom sportowy, świetne, trzymające w napięciu mecze a ja staram się by był wysoki poziom organizacyjny (to mogą ocenić tylko uczestnicy). Dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i ufundowane nagrody, sędzią, obsłudze zawodów, obsłudze nagłośnienia bez Was ten turniej by się nie odbył. Dziękuję zawodniczkom i zawodnikom, że tak chętnie przyjeżdżają do Tarnobrzega, za ich walkę ?Fair play? i emocjonujące pojedynki. Zapraszam za roku na mały jubileusz czyli V Turniej – Rajmund Zięba organizator, prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki:
Turniej TOP 10 (men class 3, 4, 5):
1. Rafał Lis ? Start Siedlce
2. Krzysztof Żyłka – IKS Tarnobrzeg
3. Maciej Nalepka ? IKS Tarnobrzeg
4. Adam Kinowski – Start Poznań
5. Mariusz Czerwiński ? Start Radom
6. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa
7. Lech Jabłoński – Start Poznań
8. Daniel Staszak ? Start Wrocław
9. Mariusz Siewierski ? Start Triumf Bydgoszcz

Turniej TOP KOBIET (women class 3, 4, 5):
1. Barbara Barszcz – Start Białystok
2. Małgorzata Sosnowska – IKS Warszawa
3. Barbara Rompa ? Start Szansa Gdańsk
4. Emilia Kotarska – IKS Tarnobrzeg

Turniej TETRA TOP (men class 2):
1. Rafał Czuper – Start Białystok                                
2. Piotr Sokalski – IKS Tarnobrzeg
3. Rajmund Zięba – IKS Tarnobrzeg
4. Mateusz Walski – IKS Tarnobrzeg          
5. Albert Jachimiak ? Janów Lubelski

Turniej Drużynowy:
1. Rafał Lis Start Siedlce/Mariusz Czerwiński Start Radom
2. Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka ? IKS Tarnobrzeg
3. Adam Kinowski/Lech Jabłoński – Start Poznań