Projekt Tarnobrzeg zaprasza

Od kilku tygodni powstaje Strategia Promocji Miasta Tarnobrzeg. Jednym z jej elementów jest logo oraz hasło promocyjne. „Projekt Tarnobrzeg”, to hasło zaproponowane przez Agencję Graffiti z Chorzowa, która przygotowuje strategię.

Weekendowa impreza będzie okazją do przedstawienia mieszkańcom logo miasta, które stanowić będzie integralną część opracowywanej Strategii Promocji Miasta Tarnobrzeg. Całość dokumentu zostanie przedstawiona na wrześniowej sesji Rady Miasta Tarnobrzeg.

Zaprojektowane logo nawiązuje zarówno do tradycji Tarnobrzega, jak i jego przyszłości. Prezentuje miasto jako pewną fazę projektu w realizacji – mówi Włodzimierz Rajczyk, szef Agencji Graffiti – Element tworzenia nowoczesnego ośrodka miejskiego z dawnego ośrodka przemysłowego.

Sztywny Pal Azji, Hambawenah i Press, to zespoły, które wystąpią podczas dwudniowego pikniku rodzinnego, który zaplanowano już na najbliższy weekend, 18 i 19 września. Pierwsza, muzyczna cześć pikniku odbędzie się w sobotę, 18 września, na Placu Bartosza Głowackiego. O godz. 16 folklor wodniacki zaprezentuje zespół Hambawenah.  Później na scenie pojawi się zespół Press, który ostatnio wystąpił wspólnie z Andrzejem Piasecznym, Arturem Gadowskim, Łukaszem Zagrobelnym oraz zespołami „Big Cyc”, „Pectus” i „Blue Cafe” podczas sandomierskiego koncertu charytatywnego. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Sztywny Pal Azji.

Dawka dobrej muzyki, to jednak nie wszystko co będzie czekać na tarnobrzeżan. Podczas drugiego dnia imprezy zaplanowano zawody w wędkarstwie spinningowym, a także festyn sportowo-rekreacyjny oraz mini rajd pieszy wokół Zalewu Machowskiego.

Impreza zostanie zorganizowana w ramach projektu ?Kampania Promocyjna miasta Tarnobrzeg szansą na zwiększenie atrakcyjności województwa podkarpackiego?. Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013?.