15 tarnobrzeżan na planie filmowym u Hoffmana

Przez 9 dni – od 13 do 22 września 2010 roku – 15 członków tarnobrzeskiego „Strzelca” wzięło udział w zdjęciach do najnowszej superprodukcji Jerzego Hoffmana, pt. „Bitwa Warszawska 1920”.

Obszerna fotorelacja w rozszerzeniu.

W niedzielę, 12 września o godz. 15:00 pchor. ZS Grzegorz Tarnawski otrzymał informację, iż Strzelcy z całego kraju mają możliwość statystowania w najnowszym filmie wybitnego polskiego reżysera Jerzego Hoffmana, który na ekrany kin wejdzie jesienią 2011 roku. Tarnobrzescy Strzelcy znów udowodnili jak szybko potrafią się zmobilizować. Tego samego dnia, po otrzymaniu zgody od rodziców, o godz. 20:00 dziesięciu młodych tarnobrzeżan było już gotowych do wyjazdu do Warszawy.

Po dotarciu do stolicy zostali oni przetransportowani busem, który zapewnił producent filmu na plan zdjęciowy do Kazunia pod Warszawą. Warto dodać, że jeden z podoficerów Oddziału Tarnobrzeg Związku Strzeleckiego – sierż. ZS Łukasz Kacprzak został dowódcą plutonu, w którego skład wchodzili Strzelcy z Tarnobrzega i Warszawy.

W Kazuniu tarnobrzeżanie przebywali aż do piątkowego ranka kiedy to zostali przewiezieni do Zielonki k. Warszawy na drugą część kręcenia ujęć do „Bitwy Warszawskiej 1920”. Tego dnia z rana na miejsce dotarło kolejnych 5 Strzelców z Tarnobrzega. Jednym z nich był pchor. ZS Grzegorz Tarnawski, który po dotarciu na miejsce objął dowodzenie kompanią strzelecką (160 Strzelców z 17 oddziałów z całej Polski). Oprócz tarnobrzeskich Strzelców na planie filmowym zjawili się młodzi członkowie organizacji strzeleckich z takich miast jak: Ełk, Gdańsk, Rzeszów, Warszawa, Lublin, Częstochowa, Siedlce, Ostrowiec Świętokrzyski, Białobrzegi, Olesno, Płońsk, Sienno, Grajewo.

Wstępnie zdjęcia miały trwać do dnia 21 września. Jednak na najwyższych szczeblach ekipy filmowej, m.in. ze względu na doskonałą współpracę ze Strzelcami została podjęta decyzja o przedłużeniu kręcenia ujęć do filmu do najbliższej soboty, tj. do 25 września. W związku z tym, że ponad połowa Strzelców z Tarnobrzega jest uczniami szkół średnich, a także gimnazjów musieli oni powrócić w pierwotnie zaplanowanym terminie aby kontynuować naukę w szkole.

Dzięki wyjazdowi na plan filmowy tarnobrzeska młodzież miała okazję zobaczyć od kuchni jak wygląda profesjonalne kręcenie filmu, a już niebawem będą mogli odnaleźć się na „wielkim ekranie”. Ponadto jeden z tarnobrzeskich podoficerów Związku Strzeleckiego, na planie filmowym obchodził swoje 18-te urodziny. W związku z tym, koledzy z Oddziału zorganizowali mu uroczystą zbiórkę w przerwie kręcenia ujęć, a całkowitą niespodzianką dla jubilata było złożenie mu życzeń przez Nataszę Urbańską – aktorkę, grającą filmową Olę.

Zapraszamy do obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć z planu filmowego w większości autorstwa sekc. ZS Wojciecha Bieleckiego. Zdjęcia za: PortalStrzelecki.info