Psie Opowieści czyli Ochy i Fochy na tarnobrzeskim rynku

Wizyty mobilnego studia telewizyjnego towarzyszą cyklowi programów ?Psie Opowieści czyli Ochy i Fochy? emitowanych w TVP1. Impreza w Tarnobrzegu odbędzie się 29 września (środa) od godziny 14:00 do 19:00 na Pl. Bartosza Głowackiego.

?Psie Opowieści czyli Ochy i Fochy? to nowy, 12-odcinkowy program dla najmłodszych o emocjach, z emocjami i o tym jak sobie z nimi radzić.
Każdy odcinek opowiada o jednej emocji, rodzice i dzieci znajdą sposób na radość, nieśmiałość, ciekawość, zazdrość, złość, miłość, strach, serdeczność, smutek i wzruszenie. Program prowadzą animowane psy: Emsi Ciapek, Szykowna Pati, Pamela Pudel, Maks Ciacho, Henio Kafar, Pan Szerlok Tropiciel, Hrabia Ksawery, Gabi Gadka, Arnold Brama i Janek Hipis.

?Psie opowieści czyli Ochy i Fochy? jest emitowany na kanale TVP1, w każdy czwartek, o godzinie 9.10. Kolejne odcinki umieszczane są również na stronie internetowej www.psieopowiesci.tvp.pl.
W okresie od 20 września do 29 października mobilne studio telewizyjne ?Psich Opowieści? odwiedzi 40 miast w Polsce i będzie otwarte dla zwiedzających od godziny 14.00 do 19.00. Dla dzieci przygotowano 4 strefy animacji a dla rodziców film z psychologiem na temat radzenia sobie z emocjami u dzieci.

Główną atrakcją jest mini studio tv, w którym dzieci wcielają się w rolę prezentera telewizyjnego. Zadaniem w castingu jest przeprowadzenie 2 minutowego wywiadu z animatorem przebranym za Maksa Ciacho –  bohaterem Psich Opowieści.  Wśród wszystkich dzieci, które  odwiedzą nas i wezmą udział w konkursie, wyłonionych zostanie 5 finalistów, którzy przeżyją przygodę z telewizją i wystąpią w 3 finałowych odcinkach programu TVP1 ?Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy?. Ponadto, nasi zwycięzcy będą mieli możliwość poznania telewizji od kuchni, czyli zwiedzenia studia TVP w towarzystwie znanej gwiazdy telewizji.

Do konkursu mogą przystąpić dzieci w wieku od 4 do 8 lat, które przyjdą ze swoim rodzicem lub opiekunem prawnym.
Dzieci, którym nie uda się przybyć na eliminacje osobiście, mogą przesłać indywidualne zgłoszenie wysyłając swoje nagranie na adres organizatora. Zgłoszenia przyjmowane są do 29.10.2010

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 3.11.2010 na stronie internetowej www.psieopowiesci.tvp.pl,
Nagranie laureatów odbędzie się w dniach 6-7.11.2010, w Warszawie,
Finalistom wraz z jednym rodzicem opiekunem będącym z poza Warszawy, organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie a także transport z hotelu na plan nagrań oraz zwrot kosztu dojazdu do Warszawy.
Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.psieopowiesci.tvp.pl