Sukces w Puławach

W Puławach odbył się VII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego na Wózkach – Puławy 2010, w którym wzięło udział ponad 45 uczestników, poruszających się na wózkach po urazach rdzenia kręgowego.
Kolejny udany występ odniosła 5 osobowa ekipa tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg.

W sportowej rywalizacji oprócz zawodników/zawodniczek z Polski brała udział liczna grupa uczestników z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Litwy.
W kategorii paraplegia mężczyzn Krzysztofa Żyłka zajął II miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem z Ukrainy Witalijem Popokiem 2:3. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął również zawodnik z Ukrainy Wasyl Petruniw. Natomiast w kategorii tetraplegia mężczyzn II miejsce zajął Rajmund Zięba, który w finale przegrał z Rafałem Czuperem zawodnikiem z Białegostoku 0:3.  III miejsce w tej kategorii zajął również zawodnik IKS Tarnobrzeg Piotr Sokalski pokonując w walce o brąz swojego klubowego kolegę Mateusza Walskiego 3:1.

Gratulacje dla zawodników. Kolejny turniej i kolejny sukces tenisistów stołowych na wózkach IKS Tarnobrzeg. Powiększamy swój dorobek medalowy o kolejne trzy krążki i IV miejsce. To już zdobyty 59 medal przez zawodników IKS Tarnobrzeg w ciągu 5 lat startów w zawodach krajowych i międzynarodowych. W tym roku czeka nas jeszcze występ w Pucharze Polski 26-28 listopada w Radomiu. Jedziemy walczyć o medale w turnieju indywidualnym open i turnieju drużynowym ? powiedział prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba