Bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Tarnobrzega

13 października 2010 w środę w Tarnobrzegu na placu przy ul. Rynek wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega i najbliższej okolicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu i konsultacji prowadzonych przez pracowników firmy Słuchmed.

Specjaliści z audiometrem będą dostępni w godzinach 9:00 do 16:00.

Badanie trwa kilka minut. Specjalista Słuchmed sprawdza, czy przewody słuchowe są drożne. Następnie przystępuje do właściwego badania, które polega na tym, że pacjent wygodnie siedzi z założonymi na uszy słuchawkami, słucha dźwięków o różnej częstotliwości i o różnym natężeniu i za pomocą przycisku reaguje, gdy usłyszy dźwięk. Wyniki badania zapisywane są w postaci audiogramu, który specjalista omawia: informuje jaki jest słuch  w lewym, a jaki w prawym uchu oraz zaleca dalsze postępowanie, np. kolejne badanie, wizytę u lekarza itp.

Każdy, komu wydaje się, że inni mówią niewyraźnie; kto nie słyszysz dzwonka do drzwi lub coraz głośniej słucha radia i ogląda TV; każdy, komu zdarza się, że nie słyszy telefonu komórkowego ? powinien niezwłocznie sprawdzić swój słuch. Badanie umożliwia wykrycie ubytków słuchu, a akustycy Słuchmed podpowiedzą dodatkowo w jaki sposób poprawić komfort słyszenia, gdzie i w jaki sposób otrzymać niezbędną pomoc oraz ewentualnie pomogą w doborze nowoczesnych aparatów słuchowych. Lekarze specjaliści od dawna alarmują, że każda osoba, która przekroczyła 35 rok życia powinna profilaktycznie zbadać swój słuch, gdyż już w tym wieku mogą pojawić się pierwsze ubytki słuchu.

Nieleczony niedosłuch pogłębia się latami, w sposób często niezauważalny, powodując wiele negatywnych skutków w życiu osoby niedosłyszącej. 

Akcję bezpłatnych badań słuchu firma Słuchmed kieruje do mieszkańców kilkudziesięciu miejscowości Lubelszczyzny i Podkarpacia w okresie wrzesień-październik 2010 w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 20-lecia istnienia firmy. W pierwszym etapie akcji specjaliści akustycy Słuchmed spotkali się już z mieszkańcami Dęblina, Lublina, Puław, Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Poniatowej, Annopola, Opola Lubelskiego, Świdnika, Piask, Łęcznej, Parczewa, Lubartowa oraz Ryk.
W drugim etapie akcji odwiedzamy mieszkańców: Biłgoraja, Tarnogrodu, Radzynia Podlaskeigo, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Włodawy, Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lub., Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Krasnegostawu i Krasnobrodu. Do chwili obecnej z akcji skorzystało kilka tysięcy osób. Teraz na bezpłatne badania słuchu zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega, Stalowej Woli, Sandomierza, Ropczyc, Dębicy, Rzeszowa, Jarosławia, Lubaczowa, Przemyśla oraz Krosna.