Siedem medali Śnieżnej Pantery

Siedem medali wywalczyła trójka zawodników Szkoły Chińskich Sztuk Walki ?Nan Bei ? Śnieżna Pantera? podczas XVI Mistrzostw Polski Wushu. Zawody odbyły się w Warszawie, a ich organizatorem był Polski Związek Wushu.

Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w sezonie. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach tai chi, ale w różnych kategoriach wiekowych. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się reprezentant kadry narodowej Polski Wushu Łukasz Klejnberg, zwyciężając we wszystkich konkurencjach, w jakich startował. Zdobył łącznie aż 5 złotych medali! Szósty złoty medal zdobyła Renata Dąbrowska, prezentując unikatową formę z wachlarzem w konkurencji tai chi broń różna. W drugiej z wybranych przez siebie konkurencji, zawodniczka ta zajęła czwarte miejsce. Joanna Urbańska wywalczyła srebrny medal w konkurencji tai chi broń różna, a w dwóch innych – czwarte i piąte miejsce. Obie zawodniczki udanie zadebiutowały w marcu bieżącego roku podczas Mistrzostw Warszawy, zdobywając tam swoje pierwsze medale.

Nasi reprezentanci do zawodów przygotowywali się pod kierunkiem Łukasza Klejnberga oraz – debiutującej w roli trenera ? Jadwigi Sochaj. Szkoła Chińskich Sztuk Walki ?Nan Bei ? Śniezna Pantera? działa od czterech lat. Zajęcia tai chi prowadzone są w Tarnobrzegu i Nowej Dębie. Obecnie prowadzony jest nabór chętnych do grup początkujących. Zajęcia mają charakter rekreacyjno ? sportowy.

Informacja: Roman Dąbrowski
?Nan Bei ? Śnieżna Pantera?

Na zdjęciach:
Joanna Urbańska, Renata Dąbrowska i Łukasz Klejnberg