Prezydent nagrodził olimpijczyka

Paweł  Saja, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Robert Jungiewicz trener i nauczyciel, otrzymali z rąk Jana Dziubińskiego, Prezydenta Tarnobrzega, pamiątkowe grawer tony i upominki za osiągnięte sukcesy podczas Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie.

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Warszawie odbywały się w dniach 18-24 września. W dziewięciu konkurencjach wystąpili reprezentanci 57 państw, czyli ponad 1500 sportowców, którym towarzyszyło 600 trenerów, a także 2500 członków rodzin oraz wolontariuszy. Uczeń tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Specjalnych, Paweł Saja podczas imprezy wywalczył cztery medale. Trzy w poszczególnych konkurencjach trójboju siłowego: przysiad – „brąz?, wyciskanie na ławeczce – „srebro? oraz „srebro? w „martwym ciągu?. Po zsumowaniu wyników okazało się, że w klasyfikacji generalnej tarnobrzeżanin wywalczył drugie miejsce. Lepszy okazał się jedynie reprezentant Wielkiej Brytanii.

– Jest to ogromny sukces tego młodego człowieka i powód do domu dla wszystkich tarnobrzeżan ? mówi Jan Dziubiński. ? Wierzę, że ten sukces jest dopiero zapowiedzią kolejnych. Będę trzymał kciuki i dopingował Pawła, aby na jego szyi wkrótce pojawiły się kolejne krążki z tego najcenniejszego kruszcu ? dodaje Prezydent Tarnobrzega.

Okazją do wręczenia nagrody dla olimpijczyka i jego trenera była piątkowa konferencja naukowa poświęcona pomocy dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych zorganizowana przez tarnobrzeski ZSS pod patronatem Prezydenta Miasta.