Strategia Promocji Tarnobrzega

Na oficjalnej stronie miejskiej pojawiła się do pobrania zapowiadana Strategia Promocji Tarnobrzega.

Tradycyjnie, jak przy tego typu dokumentach, niezależnie od tematu opracowania można znaleźć masę niezwykle interesujących informacji o Tarnobrzegu i jego mieszkańcach.

Polecam zapoznanie się ze Strategią nie tylko z tego względu.

Rzeczywiście dokument wygląda na estetycznie i profesjonalnie przygotowany, a treść chociaż niekoniecznie odkrywcza, jeśli będzie wprowadzana w życie (najlepiej nie za nasze pieniądze) ma szansę rzeczywiście popularyzować Tarnobrzeg. W strategii wspomniano nawet o Tarnobrzeg.info, chociaż nie do końca jestem pewien w jakiej roli. Być może nowy oficjalny serwis miejski zdubluje część tutejszych funkcjonalności.

W strategii nie podoba mi się pewna niedbałość, którą najlepiej zobrazuje krótkie zdanie ze strony 13tej:
Budowe klasztoru ufundowała rodzina Tarnobrzeskich.

W tym na pozór prostym zdaniu nie uniknięto kilku błędów:
ortograficznego (budowę, a nie budowe)
językowego (funduje się raczej klasztor, a nie budowę klasztoru)
merytorycznego (Tarnowskich, a nie Tarnobrzeskich).
Tego typu błędów jest niestety więcej, jest to jednak wersja robocza dokumentu i tego typu błędy łatwo można wyłapać i w ostatecznej wersji poprawić.

Czego nie dostrzegłem po szybkim przejrzeniu dokumentu:
– wykorzystania całkiem sporego lasu wewnątrz miasta, jakim jest Zwierzyniec. Las też można uatrakcyjnić na różne sposoby, wykorzystując np. betonowe kręgi? Nie było tam co prawda kwatery Hitlera, ale…
– zabrakło tematu poruszanego ostatnio na konferencji machowskiej przez dr hab. Tadeusza Zycha, czyli pamięci o tarnobrzeskich Żydach. O pomijaniu tego tematu pisałem na Tarnobrzeg.info jakieś 6 lat temu, a to też punkt który można wykorzystać.
– to również temat poruszany przez dr Zycha – malowidła w miechocińskim (a nie miechowskim) kościele powinny być udostępnione do oglądania i promowane. Mamy niewiele atrakcji, dlatego warto wykorzystać każdą z nich.

Strategia w formacie pdf dostępna jest pod tym linkiem:
http://www.tarnobrzeg.pl/php/akualnosci/wazne/pliki/04102010/strategia_promocji.pdf