Siarka Tarnobrzeg – Avia Świdnik

W sobotę, 23 października, o godzinie 11.00 na stadionie przy Al.Niepodległości 2 w Tarnobrzegu dojdzie do bardzo ciekawego spotkania piłkarskiego w ramach 13 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Naprzeciw siebie staną: wicelider tabeli Siarka Tarnobrzeg oraz zajmujący 9 pozycję piłkarze Avii Świdnik.

W ostatnim dwudziestoleciu oba zespoły w Tarnobrzegu spotkały się czterokrotnie. W tych pojedynkach dwa razy górą byli goście (wygrywając 2-1), dwa razy drużyny Siarki i Avii podzieliły się natomiast punktami (0:0 i 1:1). Po raz ostatni na stadionie przy Al.Niepodległości ekipy te spotkały się 19 czerwca bieżącego roku. Lepszym zespołem okazała się wtedy Avia, która po bramkach Rusieckiego i Kamińskiego wygrała 2-1 (bramkę dla Siarki zdobył Roman Bobak).

Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ Siarka będzie chciała powetować sobie ubiegłotygodniową, wyjazdową porażkę w Łęcznej, po której utraciła pozycję lidera. W dotychczas rozegranych 12 kolejkach Siarkowcy zgromadzili 24 punkty, ich przeciwnicy natomiast 17. Na własnym stadionie tarnobrzeżanie prezentują się rewelacyjnie, notując bilans pięciu zwycięstw i jednego remisu, przy stosunku bramek 23-3. Przed sobotnim meczem na zdobycz punktową z pewnością liczą jednak także – do tej pory bardzo dobrze spisujący się na wyjazdach – goście (3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka).

W drużynie gospodarzy nie wystąpi kontuzjowany Bartosz Madeja. Pod znakiem zapytania stoi też występ Witolda Jakubowskiego, który w ostatnich dniach nabawił się lekkiego urazu.

– Zawsze ciężko nam się gra z Avią na własnym stadionie. Sobotni mecz też na pewno nie będzie łatwy, ale zrobimy wszystko aby go wygrać i podtrzymać dobrą passę na swoim boisku ? mówi trener Siarkowców, Adam Mażysz.

Opromienieni niedawnym zwycięstwem 8-0 nad Chełmianką gospodarze są zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Za zwycięstwo Siarki bukmacherzy płacą 1,80 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,20 zł a za zwycięstwo gości 3,80 zł.
W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.

Więcej o tarnobrzeskiej piłce nożnej na stronie www.siarka-tarnobrzeg.eu