Izolator Boguchwała ? Siarka Tarnobrzeg

W sobotę, 30 października o godzinie 14:00 w Boguchwale dojedzie do bardzo ciekawego pojedynku piłkarskiego rozgrywanego w ramach 14 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.
Naprzeciw siebie staną drużyny miejscowego Izolatora oraz lider rozgrywek, Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie zgromadzili dotychczas 35 punktów, podczas gdy zajmujący piątą pozycję Izolator – tylko dwa punkty mniej.

Ze względu na tłok w górze tabeli mecz będzie miał niezwykle wysoki ciężar gatunkowy. Oba zespoły na boisku w Boguchwale spotykały się już pięć razy. Bilans tych spotkań jest korzystny dla drużyny gospodarzy.

Piłkarze Izolatora dwukrotnie wygrywali 2-1, dwa razy – remisując 1-1 –
podzielili się punktami z gośćmi, i raz przegrali 1-2. Jak wynika z tej statystyki w meczach pomiędzy tymi drużynami zawsze padały bramki i zawsze były to bardzo widowiskowe i emocjonujące pojedynki.

Piłkarze z Boguchwały w tym sezonie na własnym boisku przegrali tylko raz (w dziewiątej kolejce 1-2 z zespołem Wisły Puławy). Siarka natomiast tylko raz przywiozła z wyjazdu komplet punktów (1-0 ze Stalą w Sanoku w ósmej kolejce rozgrywek).

Trener Siarkowców Adam Mażysz zapowiada, że jego ekipa do Boguchwały wybiera się po drugie w sezonie wyjazdowe zwycięstwo.
– Izolator jest bardzo groźny na własnym boisku. Mój zespół na pewno będzie chciał się zrehabilitować za wcześniejsze wyjazdowe remisy i porażki. Chcemy udowodnić, że jesteśmy bardzo dobrą drużyną i
tamte niekorzystne wyniki, to był jedynie przypadek ? mówi Adam Mażysz.

Jeżeli Siarkowcom uda się pokonać gospodarzy, będzie to już trzecie ich zwycięstwo w ciągu tygodnia, w ubiegłą sobotę (23.10.10) w ligowym pojedynku pokonali bowiem 3-1 Avię Świdnik, a we wtorek (26.10.10) w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola rozgromili 5:0 ekipę KS Podwalina. Sobotni pojedynek na pewno będzie wyjątkowy dla napastnika Siarki i obecnego lidera klasyfikacji strzelców, Tomasza Walata, który przez trzy sezony reprezentował barwy Izolatora.

Ciekawe jak przywita go tamtejsza publiczność i czy – wzorem wielu gwiazd światowego futbolu – powstrzyma się od okazywania radości jeśli po raz kolejny trafi do siatki.

W drużynie gości na boisko na pewno nie wybiegnie kontuzjowany Mariusz Łukawski. Do składu wracają natomiast Witold Jakubowski i Bartosz Madeja.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Izolatora płacą 2,15 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,10 zł a za zwycięstwo Siarki 2,90 zł.