Izolator Boguchwała – Siarka Tarnobrzeg – relacja

W sobotę, 30 października piłkarze Siarki Tarnobrzeg ulegli 3-1 drużynie Izolatora Boguchwała.

Jest to dopiero trzecia porażka Siarkowców w tym sezonie. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 36 minucie Tomasz Płonka. Jeszcze w pierwszej połowie Siarce udało się doprowadzić do wyrównania.

W 41 minucie bramkarza Izolatora strzałem głową pokonał Piotr Mazurkiewicz. Asystę przy tym trafieniu zaliczył najskuteczniejszy obecnie piłkarz III ligi Tomasz Walat, który w przeszłości przez trzy sezony reprezentował barwy Izolatora.

W drugiej połowie ? mimo iż Siarkowcy dominowali na boisku – bramki strzelali już tylko zawodnicy gospodarzy. W 54 minucie bramkę na 2-1 dla Izolatora zdobył Konrad Cuprys. W 69 minucie na 3-1 wynik podwyższył zdobywając druga bramke w meczu Tomasz Płonka.

Mimo ambitnej walki Siarkowcy nie zdołali już odrobić strat i trzy punkty zostały w Boguchwale.
Siarkowcy zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli, ze stratą trzech punktów do zespołu Wisły Puławy i jednego do sobotniego rywala ? Izolatora Boguchwała. Okazję do rehabilitacji i powrotu na fotel lidera piłkarze Siarki będą mieć już w najbliższą sobotę (6 listopada), kiedy na własnym stadionie zmierzą się z zajmującą dziewiątą pozycję ekipą Karpat Krosno.

– To był typowy mecz walki. Powinniśmy ten mecz wygrać, popełnialiśmy jednak za dużo błędów w obronie.
Niestety ciągle na wyjazdach tracimy pięćdziesiąt procent swojej siły. Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach na pewno będziemy musieli popracować nad psychiką piłkarzy, tak, aby na wiosnę na wyjazdach grali tak samo pewnie jak w meczach na własnym boisku ? mówił po meczu trener gospodarzy, Adam Mażysz.

Na stadionie w Boguchwale pojawiła się ponad stuosobowa grupa sympatyków tarnobrzeskiej Siarki, którzy mimo niekorzystnego wyniku przez cały mecz dopingowali swoich piłkarzy, po raz kolejny udowadniając, że są z zespołem ?na dobre i na złe?.

Drużyny Siarki i Izolatora wybiegły na boisko w następujących składach:
Siarka Tarnobrzeg: Ćwiczak – Beszczyński, Stępień, Jakubiec, Jakubowski – Duda, Hynowski, Kuranty – Kwieciński, Mazurkiewicz – Walat
Izolator Boguchwała: Pawlus ? Woźniak, Czopko, Iwanowski, Szpond – Bereś, Skiba, Cupryś, Sierżęga- Rusin, Płonka

Żółtymi kartami zostali ukarani: Cuprys, Beres i Szpond (Izolator) oraz Jakubowski (Siarka).
Mecz został rozegrany w ramach 14 kolejki rozgrywek grupy podkarpacko? lubelskiej III ligi.