„Błękitny Spinaker” dla Tarnobrzega

Festiwal ?Nowy Brzeg-Nowa Fala? najlepszą imprezą roku w Polsce. Dzięki wizji, uporowi i konsekwencji w jej realizacji, tarnobrzeżanie mogli uczestniczyć w najlepszej imprezie w Polsce. Tak zabrzmiał werdykt jury, które w środę, 3 listopada, ogłosiło Festiwal ?Nowy Brzeg-Nowa Fala? najlepszą imprezą śródlądową 2010 roku.

Nagrodę tę ufundował Polski Związek Żeglarski za wybitne osiągnięcia w śródlądowym żeglarstwie rekreacyjnym. Jury konkursu w swym postanowieniu wzięło pod uwagę zarówno skalę przedsięwzięcia, jego różnorodność i walor promocyjny nowopowstałego zalewu machowskiego.

Przyznanie ?Błękitnego Spinakera? jest jednocześnie docenieniem i nagrodzeniem aktywności Tadeusza Gospodarczyka, pomysłodawcy i organizatora festiwalu. Jako szef tarnobrzeskiego Jacht Klubu Kotwica z wielkim uporem pokonywał wszelkie trudności jakie piętrzyły się nad realizacją imprezy. Począwszy od znalezienia sponsorów, poprzez ściągnięcie uczestników regat i wykonawców muzycznych. Podczas trzech edycji imprezy na festiwalowej scenie zawsze prezentowała się czołówka polskich wykonawców muzyki żeglarskiej. 

Cieszę się z tej nagrody, ale muszę podkreślić, że stało się to dzięki pomocy i zaangażowaniu moich przyjaciół oraz ludzi dobrej woli. Razem udowodniliśmy, że można organizować wielkie rzeczy, pomimo braku wsparcia ze strony władz miasta ? powiedział Tadeusz Gospodarczyk, prezes Jacht Klubu Kotwica.

Dzięki tej, tytanicznej pracy Tarnobrzeg stał się sławny w środowisku wodniackim, teraz już całej Polski.

Odbiór nagrody nastąpi 13 listopada podczas poznańskich Targów Żeglarskich BOATSHOW.