Siarka Tarnobrzeg ? Karpaty Krosno – zapowiedź

W najbliższą sobotę, 6 listopada o godzinie 11.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg na własnym stadionie podejmować będą drużynę Karpat Krosno. Dla obydwu zespołów będzie to bardzo ważny mecz.

Siarka w przypadku zwycięstwa ma szanse wrócić na fotel lidera tabeli i na tej pozycji spędzić zimową przerwę w rozgrywkach.

Karpatom trzy punkty zdobyte w Tarnobrzegu pomogą natomiast na stałe zadomowić się w czołówce tabeli.
Gościom o punkty będzie jednak bardzo ciężko, w tym sezonie Siarka nie przegrała bowiem jeszcze meczu na własnym boisku. W dotychczasowych siedmiu meczach przy Al. Niepodległości Siarkowcy zanotowali bilans sześciu zwycięstw i jednego remisu, zdobywając aż 26 bramek i tracąc jedynie 4.

Siarka do tej pory zgromadziła 25 punktów i zajmuje w lidze piątą pozycję, Karpaty na swoim koncie mają dwa punkty mniej i zajmują siódme miejsce.

W latach 1994 ? 2010 obydwa zespoły spotkały się ze sobą dziesięciokrotnie. Żaden z tych pojedynków nie zakończył się zwycięstwem ekipy z Krosna. Siarkowcy sześć razy pokonali sobotnich rywali, cztery razy natomiast na boisku padł remis. Ostatnie trzy konfrontacje tych ekip zakończyły się wynikiem bezbramkowym.

Trener Siarkowców, Adam Mażysz zapowiada, że jego zespół chce zakończyć rundę jesienną zwycięstwem. – Chcemy podtrzymać zwycięską passę na własnym boisku i pokazać, że jesteśmy naprawdę mocnym zespołem. Jeżeli zagramy z takim zaangażowaniem, jak w poprzednich meczach u siebie to wygramy ten mecz ? mówi Adam Mażysz.

W drużynie Siarki na boisko nie wybiegnie kontuzjowany Mariusz Łukawski. Do składu wraca natomiast Bartosz Madeja.
W drużynie gości zabraknie dwóch podstawowych obrońców ? Sylwestra Sikorskiego i Konrada Goneta, którzy pauzować będą za kartki. Pod znakiem zapytania stoi także występ Pawła Fydrycha.
Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,75zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,35 zł a za zwycięstwo gości aż 3,80 zł.
Mecz zostanie rozgrywany w ramach 15 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

W związku z trwająca na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.