Promocja kalendarza „Być kobietą”

Data: 14 listopada, niedziela.
Godzina: 16:00
Wstęp wolny
GWIAZDA WIECZORU: Piotr Plewa
Miejsce: Tarnobrzeskim Domu Kultury

Prapremiera unikatowego kalendarza na 2011 rok, w którym w roli modelek wystąpiły kobiety z Tarnobrzega, odbyła się w Dzień Kobiet. Wtedy kilkoro szczęśliwców podczas zaciętej licytacji nabyło pierwsze egzemplarze. Teraz kalendarz wspierające akcję ?Być kobietą? może kupić każdy. Cena: 30 zł. Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na rzecz tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Amazonek ?Pomocna dłoń?. Do na nabycia będą również koszulki ?Dbam o piersi mojej żony ? supermąż?, ?O moje piersi dba supermąż?.

Promocja akcji ?Być kobietą? połączona ze sprzedażą kalendarzy odbędzie się w niedzielę, 14 listopada, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek imprezy o godzinie 16.00. Podczas niej będzie i o zdrowiu kobiet i o istocie badań, w tym samokontrolnych piersi, ale też …o mężczyznach w nieco krzywym zwierciadle. Imprezę uświetni bowiem kabaretowy występ Piotra Plewy – aktor krakowskiego Teatru STU (na koncie min.: piętnaście lat pracy estradowej, osiem lat działalności w wielokrotnie nagradzanym na PACE kabarecie BEZ NAS, od dziesięciu lat aktor krakowskiej GRUPY RAFAŁA KMITY –  trzykrotne zwycięstwo na PACE, w tym dwukrotne Grand Prix i nagroda indywidualna, kilkanaście realizacji telewizyjnych – kabaretowych i indywidualnych).

Piotr Plewa w niedzielne popołudnie zaprezentuje kabaretowy program specjalnie dla kobiet. Zapraszamy więc wszystkie panie, ale też panów. Kampania ?Być kobietą? skierowana jest wbrew pozorom także i do nich. Świadomi zagrożenia powinni nakłaniać swe żony, przyjaciółki, koleżanki, siostry i matki do systematycznych badań.

Podczas trwania imprezy w holu TDK prezentowane będą fotografie tarnobrzeżanek ? kalendarzowych modelek. Jest ich 12. Każda w innym wieku, każda realizuje swe zupełnie inne zawodowe lub pozazawodowe pasje, ale wszystkie są mieszkankami Tarnobrzega, wszystkie piękne i wszystkie swą twarzą promują kampanię dotyczącą profilaktyki raka piersi ?Być kobietą?. 12 odważnych i chętnych, by coś zrobić dla innych, kobiet uczestniczyło w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Jej owocem unikatowy kalendarz na 2011 rok – efekt pracy stylistów i fryzjerów Akademii Kreowania Wizerunku oraz fotografa Jakuba Gadzalskiego.
Sesje zdjęciowe robione były w różnych miejscach Tarnobrzega ? Komendzie Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Ośrodku Sportu i Rekreacji, TDK, Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega czy Sali Zabaw ?Bajkoraj? – zależnie od profesji bądź pasji modelki.
Kampanię patronatem objął prezydent Tarnobrzega.

Dane statystyczne dotyczące zachorowalności na raka piersi są zatrważające. Każdego roku 11 tysięcy Polek dowiaduje się o swej chorobie. Niestety aż połowa z nich za późno… Rak piersi zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. A choroba dotyka nie tylko kobiety dojrzałe. Z rakiem borykają się też 20 i 30-latki. Wysokiej umieralności można zapobiec w prosty sposób, za sprawą profilaktyki. ? Proste? Ale nie w Polsce ? mówi kibicujący naszej kampanii ?Być kobietą? Leszek Kabłak, reporter TVN24. – Według moich informacji, Podkarpacki NFZ obciął fundusze na profilaktykę raka piersi i szyjki macicy o około 1,3 miliona złotych w stosunku do roku ubiegłego. Bez komentarza. Tym bardziej warto wesprzeć cenną kampanię kupując zjawiskowo piękny kalendarz ? zachęca reporter.
http://blog.kablak.pl/2010/02/w-przeddzien-dnia-kobiet-odbedzie-sie-w.html

(na zdjęciu: modelka Laura Gałka, zdjęcie: Jakub Gadzalski, wizaż: Beata Wilczewska Akademia Kreowania Wizerunku)