Reggae Andrzejki 2010

W piątkowy wieczór 19 listopada w tarnobrzeskim klubie ?Tapima? odbędzie się już czwarta edycja imprezy ?Reggae Andrzejki?. Tegoroczna odsłona zapowiada się bardzo interesująco pod względem poziomu muzycznego.

Dodatkowo podczas imprezy będzie prowadzona licytacja koszulki z imprezy Reggae Andrzejki 2010, plakatów z autografami muzyków. Dochód z licytacji oraz złotówka z każdego biletu zasilą Dom Dziecka w Tarnobrzegu.

Na scenie zaprezentują się cztery zespoły.
Jako pierwszy wystąpi zespół Zespół Dżidajla King, który powstał w styczniu 2009 roku w Sędziszowie Małopolskim. Muzyków połączyła wspólna pasja do szeroko pojętej muzyki reggae. Zespół grał przed takimi gwiazdami jak Kat, Lao Che, Tworzywo Sztuczne, Tymon Tymański czy Biff. Dżidajla King Obecnie zespół pracuje nad materiałem na płytę oraz koncertuje. Skład zespołu: Piotr Jabłoński – wokal/gitara, Marcin Paśko ? bas, Bartłomiej Śliwa- perkusja, Przemek Przywara – gitara , Marcin Dyło ? klawisze.

Następnie na scenę wkroczy tarnobrzeski zespół Via Rei. Ich muzyka okraszona jest z jednej strony rockową nieustępliwością, z drugiej jazzową wolnością. Via Rei grał na takich ogólnopolskich festiwalach jak: Festiwal Reggae Dub w Bielawie, Festiwal Kultury Alternatywnej ?DZIEJBA? w Sandomierzu, Przegląd Kapel Studenckich w Krakowie 2008 ? I miejsce, Przegląd Muzyki Alternatywnej w Tomaszowie Lubelskim 2009, Festiwal Muzyki Rockowej w Płocku 2009, Dębicka potyczka na dźwięki w Dębicy 2009 – I miejsce. Na początku 2009 roku zespół zakończył nagrywanie swojej debiutanckiej płyty, która już niedługo ujrzy światło dzienne. Członkowie zespołu: Michal – guitar, vocals,  Hubert ? gitar, Grzechu – trombone, jaw’s-harp, Marcin – bass, vocals,  Ewcia ? drums.

Pomiędzy graniem poszczególnych zespołów czas publiczności umili występ rodzimego Sound Systemu, w skład którego wchodzą Uncle D Selector oraz Yasny Man. Od 2002 roku tworzą oni MoFireSoundSystem prezentując wszelkie gatunki muzyki reggae. Rok 2010 jest przełomowy, bowiem wzbogacają swoje sety o własny repertuar. Uncle D Selektor to autor tekstów i nawijacz cyklicznie wspomagający największą imprezę reggae odbywającą się w Tarnobrzegu, a także rezydent wielu klubów, w których rozbrzmiewają jamajskie tjuny.
Yasny Man, to gitarzysta i wokalista reggae rock bandu Dusza, eks gitarzysta Project Zion, autor tekstów, człowiek o charyzmatycznej skali i barwie głosu, alternatywny producent w studiu ,,U RASA TOMASA?. W grudniu 2010 roku ma ukazać się ich debiutancka płyta na której artyści zaprezentują swoje nagrania na jamajskich riddimach z gościnnym udziałem Daddy Boza i Pawła ,,Rootiego? Rutyny (djembe) z miejscowej kapeli TBG.

Kolejną grupą występującą tego wieczoru przed tarnobrzeską publicznością będzie zespół Cała Góra Barwinków (CGB), który w obecnym składzie działa od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. CGB należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady.
Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające ? ?Cała Góra Barwinków? z 2004 roku oraz ?24 godziny? z roku 2007. CGB wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae?owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007r. Na początku 2010 roku ukaże się najnowsza, trzecia już płyta Całej Góry Barwinków, którą zespół promował będzie podczas drugiej edycji trasy ?Kumple on tour?. Skład zespołu: Kuba Kaczmarek – bas/śpiew, Tomek Kaczmarek- gitara rytmiczna/śpiew, Artur Wilk- gitara, Maciek Kulej instrumenty klawiszowe, Paweł Tyrała ?saksofon, Daniel Michoń ? trąbka, Karol Ryś ? puzon, Kuba Syguda- perkusja.

Gwiazdą wieczoru będzie Maleo Reggae Rockers- polski zespół reggae założony w 1997 roku przez Darka Malejonka. Pierwsza płyta Za Zu Zi  ukazała się w lutym 1998 roku, a wypełniła ją w całości muzyka reggae z elementami folkloru.  Dla Maleo była to okazja powrotu do źródeł, do muzyki, którą zawsze słuchał, którą zawsze grał. Album spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, co było impulsem do stworzenia zespołu koncertowego na bazie legendarnej reggaeowej formacji BAKSHISH. Tak powstał obecny zespół MALEO REGGAE ROCKERS, który do dnia dzisiejszego zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce. Zespół koncertował również na 2005 Światowych dniach młodzieży w kolonii i Bonn, w U.S.A. Maleo Reegae Rockers – Taste of Polonia Chicago 2007 i 2009.  Po ośmiu latach od wydania pierwszej studyjnej płyty zespół w 2006r. wydał album Reggaemova. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem 2008 promując utwory z płyty Reggaemova jak i nadchodzącego albumu Addis Abeba. Zagrano ok. 20 koncertów. Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers ?Addis Abeba?. W języku amharskim słowo to oznacza Nowy Kwiat. I taka właśnie jest ta płyta: coś co kwitło, nabierało kolorów, rosło w siłę, aż wreszcie eksplodowało zupełnie nową jakością. Praca nad albumem trwała prawie trzy lata. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki 2010.

W plebiscycie 2010r. portalu Miasto Muzyki ? RMF Reggae ? Maleo Reggae Rockers zostało wybrane zespołem roku. Sam album Addis Abeba został wybrany albumem roku w kategorii muzyka reggae. Obecnie zespół nadal koncertuje oraz pracuje nad nową płytą.

Organizatorzy chcą dedykować imprezę swoim znajomym i przyjaciołom oraz wszystkim, którzy zawsze wierzyli i wspierali ich podczas kolejnych wyzwań kulturalnych. Jednocześnie chcą podziękować Panom Prezydentom ? Janowi Dziubińskiemu i Wiktorowi Stasiakowi, Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Euro Szkole Bis w Tarnobrzegu, firmie Karabela, Bankowi Spółdzielczemu w Tarnobrzegu, Pizzerii Tertio, ZCH Siarkopol, Media Expert, Delikatesom Groszek, Zakładowi Obrotu Towarowego, Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Salonowi Komputronik w Tarnobrzegu, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Na Serbinowie, Pracowni Reklamy Cyrograf,  jak również wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia.  

Muzykę, informacje, teledyski, zdjęcia zespołów można najszybciej odnaleźć na:

www.maleo.pl
www.cgb.art.pl
www.myspace.com/viarei
www.myspace.com/dzidajlaking
www.myspace.com/uncledyasnyman

Data: 19 listopada 2010
Start imprezy godz.: 19
Bilety: 21/26zł
Przedsprzedaż:
Sklep Muzyczny Sonic, Pl. B.Głowackiego 31
Optyk Damian Wojciechowski, ul. Wyspiańskiego 2
W dniu koncertu 26 zł
Ilość biletów ograniczona.

Line-up (+/-30 min.:)
19:00 ?   Dżidajla King
20:00 ?   Via Rei
21:00 ?   Cała Góra Barwinków
22:30 ?  Maleo Reggae Rockers