Tarnobrzeg promuje się na targach w Poznaniu

Największe w Polsce targi miast i gmin ? Investfield GMINA 2010, połączone z największymi w Europie Wschodniej targami ekologicznymi i komunalnymi POLEKO 2010 w Poznaniu, stały się przedmiotem wspólnego zainteresowania tarnobrzeskiego i nowodębskiego samorządu wraz z TSSE Europark Wisłosan.

Idea promocji regionu tarnobrzeskiego, wspólnych terenów inwestycyjnych w Tarnobrzegu-Machowie i Nowej Dębie znalazła szeroki oddźwięk w licznie odwiedzającej wspólne stoisko promocyjne w Poznaniu grupie potencjalnych inwestorów.

Oceniając ofertę kilkudziesięciu miast i gmin z całej Polski, a także kilkuset firm związanych z gospodarką komunalną realizowaną przez samorządy można jednoznacznie stwierdzić, iż oferta TSSE, Tarnobrzega i Nowej Dęby były według ocen organizatorów w grupie liderów tegorocznej edycji targów GMINA i POLEKO.

Nowa Dęba i Tarnobrzeg, połączone specjalną strefą ekonomiczną to dzisiaj nie tylko znakomite tereny inwestycyjne ale również bogata oferta turystyczna i kulturalna wsparta znakomicie przygotowaną kadrą specjalistów z urzędów miast ? ocenia Wiesław Ordon, Burmistrz Nowej Dęby.  

W podobny tonie wypowiada się Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega  – Podglądając oferty porównywalnych miast i regionów wyraźnie widać, że w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i TSSE procentuje wiele lat przygotowań do wypracowania procedur i stworzenia profesjonalnej i kompleksowej oferty inwestycyjnej, którą śmiało możemy konkurować na tego typu przedsięwzięciach.

Nasz region nie jest już dzisiaj postrzegany przez pryzmat stolicy światowej siarki – mówi Marek Indyk, Dyrektor Tarnobrzeskiego oddziału ARP S.A. –  Tarnobrzeg i Nowa Dęba to dzisiaj doskonałe tereny dla potencjalnych inwestorów z uwagi na świetną logistykę, planowane przez samorządy inwestycje i profesjonalną obsługę wszystkich, którzy chcieliby w naszym regionie realizować swoje projekty.