Podsumowanie rundy jesiennej

Zakończona niedawno runda  grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi ? z punktu widzenia sympatyków Siarki Tarnobrzeg ? była wyjątkowa.
Nieprawdopodobne zwycięstwa, zmiany w Zarządzie Klubu, ciekawe transfery czy inauguracja działalności Grupy Wsparcia to tylko niektóre z wydarzeń, które w minionej rundzie rozbudzały emocje całego piłkarskiego Tarnobrzega. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Siarkowcy zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na piątym miejscu w tabeli, ze stratą czterech punktów do lidera ? Izolatora Boguchwała. Piłkarze Siarki wygrali 8 z do tej pory rozegranych 15 spotkań, 4 razy dzielili się punktami z przeciwnikiem i tylko 3 razy schodzili z boiska pokonani.

Stadion przy alei Niepodległości w Tarnobrzegu okazał się prawdziwą twierdzą, której nie udało się zdobyć w tym sezonie żadnemu zespołowi. Siarkowcy u siebie wygrali 7 spotkań i raz zremisowali. W tych ośmiu spotkaniach piłkarze Siarki zdobyli aż 27 bramek, tracąc jednocześnie tylko 4. Kibicom szczególnie w pamięci utkwi domowe zwycięstwo 8-0 nad drużyną Chełmianki Chełm, a także triumf w derbowym pojedynku ze Stalą Mielec (2-1).

Niezbyt miło wizytę w Tarnobrzegu wspominać będą także ekipy Stali Poniatowa (5-1 dla Siarki), Olendera Sól (4-0) czy wicelidera tabeli – Wisły Puławy (4-1). Najskuteczniejszym piłkarzem Siarki w rundzie jesiennej okazał się Tomasz Walat, który z trzynastoma bramkami na koncie otwiera klasyfikację strzelców grupy lubelskopodkarpackiej III ligi.

Również poza boiskiem przez ostatnie kilka miesięcy w klubie działo się naprawdę wiele. W sierpniu doszło do zmian w zarządzie KS Siarka, a nowym prezesem został 28-letni Grzegorz Ciszewski. Nowy Zarząd od razu ostro wziął się do pracy, czego jednym z pierwszych efektów było opracowanie profesjonalnej oferty sponsorskiej dla firm oraz utworzenie Grupy Wsparcia KS Siarka. Dzięki temu każdy Kibic Siarki, który przystąpi do Grupy Wsparcia może liczyć na atrakcyjne zniżki w partnerskich firmach: barach, sklepach, szkołach jazdy, księgarniach i wielu innych miejscach. Dzięki zmianom w Statucie Klubu już od przyszłego roku możliwe będzie przekazanie na jego rzecz 1% podatku. Udało się też przeprowadzić zdecydowanie najgłośniejszy transfer ostatnich lat ? w ostatnim dniu letniego okienka transferowego kontrakt z Siarką wychowanek Klubu Jacek Kuranty. Z kolei w październiku na zaproszenie Klubu do Tarnobrzega przyjechał były selekcjoner Kadry Narodowej, a obecnie szef Wydziału Szkolenia PZPN ? Jerzy Engel. Był on gwiazdą Dnia Otwartego KS Siarka zorganizowanego pod hasłem „Zwierzyniec bramą stadionów świata?.

Kilkanaście dni temu licytacją klubowej koszulki i rozegraniem pokazowego meczu piłki nożnej zainaugurowano świąteczną akcję charytatywną ?Siarkowcy dzieciakom? organizowaną przez zarząd KS Siarka i Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej ?Złota Siarka?. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na urządzenie sali audiowizualnej w tarnobrzeskiej Placówce Opiekuńczo Wychowawczej.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Siarkowcy rozpoczną od obozu przygotowawczego w Białym Dunajcu. Przed rozpoczęciem rundy piłkarze Siarki rozegrają 9 meczów sparingowych: z drużynami Sokoła Nisko, Czuwaju Przemyśl, KSZO Ostrowiec  Świętokrzyski, Stali Nowa Deba, Górnika II Łęczna, Juventy Starachowice, Stali Stalowa Wola, Korony Kielce i Broni Radom. Zima będzie również okresem wytężonej pracy Zarządu Klubu. Kibice i sympatycy Siarki już w najbliższym czasie mogą spodziewać się wielu ciekawych informacji.