Znamy Wolontariuszy Powiatu Tarnobrzeskiego 2010 roku

Dominikanka Siostra Świerada Klimczak, Genowefa Nowak, Magdalena Baran, Łukasz Połowniak oraz Piotr Mielnik otrzymali tytuł ?Wolontariusza Powiatu Tarnobrzeskiego 2010 roku?. Okazją do wręczenia tytułu była konferencja ?Wolontariat elementem wzmacniającym potencjał tarnobrzeskich organizacji pozarządowych?.

Konferencję zorganizowało tarnobrzeskie Regionalne Centrum Promocji i Informacji dla Kobiet.

Jak mówiła przed podaniem nazwisk laureatów konkursu Dorota Wyrzykowska-Pycior, dyrektor Regionalnego Centrum Promocji i Informacji dla Kobiet, pomoc wolontariuszy była bezcenna w trakcie tegorocznej powodzi, jaka nawiedziła powiat tarnobrzeski. To dzięki zaangażowaniu, wielkiemu sercu i chęci niesienia pomocy, wielu powodzian mogło walczyć z żywiołem i na nowo budować nie tylko swoje domy, ale i całe życie.

Serdeczne podziękowania laureatom złożył także Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega. – Nie ma życiu nic wartościowszego niż bezinteresowna pomoc ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Nie ma nic wartościowszego niż poświęcenie się drugiemu człowiekowi. Wolontariat, to wielka wartość. Zwłaszcza w dzisiejszych skomercjalizowanych czasach. A ludzie, przekładający pomoc potrzebującym ponad dobro własne, zasługują na najwyższy szacunek.    

Fot. Agata Rybka