Iwona Kołek i Robert Niedbałowski zastępcami prezydenta

Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, przedstawił oficjalnie swoich najbliższych współpracowników, którymi zostali: Iwona Kołek oraz Robert Niedbałowski.

Doradcą ds. kontaktów z mediami został wieloletni dziennikarz, Wojciech Malicki.

Na przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad odwołaniem ze stanowiska skarbnika miasta Witolda Kusia i powołaniem na tę funkcję Marii Nabrzeskiej, wieloletniej naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów UM. Funkcje sekretarza miasta nadal sprawować będzie Bogusława Boyen.

Jak podkreślał Prezydent, wybór najbliższych współpracowników był dobrze przemyślany. Norbert Mastalerz zaznaczył przy tym, że nie jest żadnym zakładnikiem Platformy Obywatelskiej.

? Pani Iwona będzie pierwszą wiceprezydent miasta od 1990 roku . Będzie zajmowała się zagadnieniami z zakresu polityki społecznej i oświaty. Jako kobieta przedsiębiorca i była radna Tarnobrzega, na pewno sprosta wyzwaniom, jakie przed nią staną. Oczywiście może liczyć na moje wsparcie ? zapewnia Prezydent Mastalerz.

– Pan Robert jest  moim długoletnim i lojalnym przyjacielem. Jest też bardzo dobrym przedsiębiorcą, który bez trudu wdroży się w zagadnienia inwestycyjne. Będzie pierwszym wiceprezydentem, wiec najczęściej będzie mnie zastępował ? mówił Norbert Mastalerz.

Tuż przed Wigilią, 23 grudnia, odbędzie się III sesja Rady Miasta, na którą przygotowany został już projekt uchwało dot. odwołania z funkcji skarbnika miasta Witolda Kusia i powołanie w jego miejsce Marii Nabrzeskiej, która od 12 lat jest naczelnikiem Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miasta Tarnobrzeg. ? Pani Marysia jest specjalistą w swojej dziedzinie. Nie będę tu eksperymentować. Stawiam na sprawdzone osoby ? mówił Prezydent Tarnobrzega.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej nowy Prezydent podziękował za dotychczasową pracę na stanowisku rzecznika prasowego Pawłowi Antończykowi. Nowym doradcą ds. kontaktów z mediami został Wojciech Malicki, wieloletni dziennikarz prasowy.
Na stanowisku sekretarza miasta pozostała Bogusława Boyen. ? Jest to świetny fachowiec, dlatego na pewno jeszcze długo będziemy razem pracować ? dodał Norbert Mastalerz.
Podczas konferencji dziennikarze dopytywali Iwonę Kołek o łączenie jej funkcji zastępcy prezydenta z funkcją jej męża, który jest przewodniczącym Rady Miasta. ? Żadnych przeszkód prawnych, abyśmy pełnili swoje funkcje nie ma. Jednak mój mąż już zapowiedział, że kiedy zostanę wiceprezydentem, on zrezygnuje ze swojej funkcji ? wyjaśniła wiceprezydent Kołek.

Po konferencji Norbert Mastalerz podziękował za dotychczasową pracę na stanowiskach zastępcy Prezydenta Wiktorowi Stasiakowi i Andrzejowi Wójtowiczowi. Wspólnie ze swoimi nowymi zastępcami spotkał się także z naczelnikami wydziałów UM.

Iwona Kołek
35 lat. Politolog. Działaczka samorządowa, radna Rady Miasta Tarnobrzega poprzedniej kadencji. W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego uzyskała ponad 8 tys. głosów. Społecznik – od lat wspiera organizacje charytatywne. Do czasu uzyskania nominacji i zastępcę prezydenta prowadziła działalność gospodarczą, tworząc od podstaw firmę, która stworzyła miejsca pracy przeszło 100 osobom. Laureatka konkursu Gazety Codziennej Nowiny – ?Kobieta Przedsiębiorcza Podkarpacia”. Członkini zarządu regionu podkarpackiego Platformy Obywatelskiej.
Mężatka. Jedno dziecko. Hobby: podróże, architektura, aranżacja wnętrz.

Robert Niedbałowski
49 lat. Mgr inż. chemii. Były prezes KS Siarka Tarnobrzeg. Były przedsiębiorca – twórca (także od podstaw) ogólnopolskiej firmy zatrudniającej 10 osób. Radny Miasta Tarnobrzega IV I VI (obecnej kadencji).
Członek Platformy Obywatelskiej.
Żonaty, troje dzieci. Hobby: brydż, windsurfing.

Wojciech Malicki
39 lat. Mgr prawa. Dziennikarz z prawie dwudziestoletnim Stażem. Publikował w przeszło dwudziestu tytułach regionalnych (m.in. Tygodnik Nadwiślański, Nowiny, Echo Dnia) i ogólnopolskich (m.in. Polityka, Prawo i Zycie, Rzeczpospolita). Laureat wielu konkursów dla dziennikarzy (m.in. Podkarpacki dziennikarz Roku, Obywatel Reporter).
Bezpartyjny. Żonaty, dwoje dzieci. Hobby: historia najnowsza, literatura faktu, kolekcjonowanie siecznych piór.

Fot. Agat Rybka