Wieczerza wigilijna na tarnobrzeskim rynku

Kilkuset mieszkańców spotkało się dziś po południu na Placu Bartosza Głowackiego, aby złożyć  życzenia i przełamać się opłatkiem. Podczas wspólnej wieczerzy wigilijnej nie mogło zabraknąć smacznych potraw, śpiewania kolęd i modlitwy.

Wigilia na tarnobrzeski rynek wróciła po kilkuletniej przerwie, kiedy to odbywała się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji ?Wisła?. Jej pomysłodawcą jest Stanisław Uziel, który dzięki wsparciu Prezydenta Miasta, a także wielu firm i instytucji, a także osób prywatnych przygotowuje smaczny posiłek dla setek osób. Tarnobrzeżanie, którzy postanowili dziś spędzić czas wspólnie z innymi, oprócz smacznych pierogów, krokietów, barszczu czy bigosu otrzymali także świąteczne paczki przygotowane przez Tarnobrzeski Bank Żywności.

Świąteczne życzenia tarnobrzeżanom złożył Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Kołek, Przewodniczący Rady Miasta, a także liderka grupy Lasowiaczek z Baranowa Sandomierskiego, Hanna Rzeszut. – Ja wam po lasowiacku serdeczne składam życzenia: Żeby się wam darzyło, w humorze, w oborze i w polu, byśta były zdrowe, wesołe i byśta duzo piniędzy miały ? mówiła Lasowiaczka.

Fot. Agata Rybka