Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 zawieszona w obowiązkach

Marzena Jarecka Grabias, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 została dziś rano zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków. Zawieszenie związane jest z postępowaniem karnym jakie toczy się wobec pani Grabias.

Absolutnie nie przesądzam o wyroku jaki może zapaść. Jednak nie mogę także bezczynnie patrzeć na konflikt jaki panuje w tej placówce, a na którym najbardziej cierpią najmłodsi tarnobrzeżanie.

 Dlatego postanowiłem na czas postępowania zawiesić w obowiązkach panią dyrektor. Osobą pełniącą jej obowiązki będzie jedna z wicedyrektorek, pani Sztylko ? mówi Norbert Mastalerz.

Prezydent wystąpi także do Podkarpackiego Kuratora Oświaty z prośbą o opinię dotyczącą odwołania dyrektorki. W zależności od odpowiedzi podejmie dalsze kroki.

Jak wyjaśnia Prezydent Mastalerz tarnobrzeska „Czwórka” przez lata cieszyła się doskonałą renomą i zawsze byłą ceniona wśród rodziców i uczniów.Niestety przez nieprzemyślane działania pani dyrektor, szkoła utraciła zaufanie i uznanie. Atmosfera jaka powstała z pewnością nie służy placówce, a najbardziej jej uczniom. Dlatego Prezydent postanowił podjąć zdecydowane działania. 

Informacja: UM.