13 na 19!

Aż trzynaście różnych grup/zespołów/wykonawców wystąpi przed mieszkańcami Tarnobrzega w ramach XIX Finału WOŚP!
Rock, hardrock, reggae, ska, pop, etno, fire mystic show – każdy znajdzie coś dla siebie w trakcie trzydniowej dziewiętnastki rozpoczynającej się już w piątek.

Piątek:
?Czarna Mamba?
?Żelki?
?KaCeZet & Dreadsquad?
to rozpoczęcie Finału w rytmach Rock, regaae and ska w Klubie Tapima.

Sobota to już tradycyjna, „Reggae’owa balanga w Klubie Orbita”.
Obydwie imprezy będą biletowane.

Niedziela

Ruszamy tradycyjnie kawalkadą pojazdów wszelakich w samo południe.
Poza zespołem MAFIA, który wystąpi przed światełkiem do nieba, gorąco zapraszam na fantastyczne, ambitne brzmienia Acoustic Acrobats.
Kilkaset zagranych koncertów na trzech kontynentach da nam moc, a mi daje pewność i przekonanie, że to będzie prawdziwa uczta dla wymagającego ucha.
http://www.youtube.com/watch?v=iA0bGNwfnFE

Podczas magicznego światełka do nieba mieszkańcy zobaczą mistyczny taniec z ogniem zakończony pokazem ogni sztucznych. Godziny ..nie będziemy podpowiadać.

Wolontariusze: Prezydent Miasta i Komendant Policji

160-ciu wolontariuszy kwestujących z puszkami będą wspierać Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz reprezentacja Policji: Komendant Policji Pan Jan Żak oraz pani rzecznik Beata Jędrzejewska-Wrona.
Znane postacie osobiście, jak każdy wolontariusz, odbiorą puszki w sztabie /ok. 11:15 – info dla mediów/ i będzie można ich spotkać w trakcie startu kawalkady w centrum miasta.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą wzmożone patrole Policji i Straży Miejskiej. Ale my też bądźmy uważni, zwracajmy uwagę na kwestujących, czy każdy z wolontariuszy ma puszkę oraz identyfikator 19-go Finału – z datą, imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, pieczęcią i hologramem Fundacji WOŚP. W razie wątpliwości nie bójmy się informować Policji lub Sztabu.

Autobus na gaz

W niedzielny Finał logistykę dla wolontariuszy WOSP zapewnia ekologiczny autobus na gaz sprężony CNG sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu oraz Zakład Gazowniczy w Tarnobrzegu.
Autobusem będą mogli (za darmo) jeździć także mieszkańcy miasta i okolic. Najlepiej w kierunku Placu Bartosza Głowackiego 🙂  ale nie tylko.

Pod młotek wirtualny i realny

Licytujemy m.in. elektronarzędzia, złote serduszko, pióro od Prezydenta Miasta, voucher na pobyt na Zamku w Baranowie Sandomierskim oraz całą masę orkiestrowych gadżetów: plakaty z autografem Jurka Owsiaka, kubki, książki, płyty, plecaki, koszulki, zeszyty, notesy, kalendarze itp.
Nie zabraknie naszej corocznej, orkiestrowej loterii. Około tysiąca fantów czeka na odwiedzających Plac Bartosza Głowackiego. Nawet nie próbujemy wymieniać co jest do zdobycia – zobaczcie sami!

Jesteśmy dumni!

„Ten sprzęt naprawdę pomaga, jest wydajny i bardzo dobry, dziękujemy.”
Nie, tym razem to nie słowa lekarzy!
Aż dziesięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnobrzeskiego otrzymało od WOŚP sprzęt zakupiony po lipcowej akcji „stop powodziom”. Byliśmy u nich osobiście – znów zobaczyliśmy na własne oczy efekty naszych działań. Ten sprzęt to naprawdę wysoka półka!

Dzielnym strażakom życzymy by tylko „zdobił” ich remizy i nie było potrzeby jego użycia. Ale jeśli tak się stanie – jesteśmy już lepiej przygotowani na kolejne kataklizmy.

=================================

9 stycznia gramy dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Gramy tak jak Tarnobrzeg potrafi najpiękniej: kolorowo, głośno i rodzinnie.

Do zobaczenia na tarnobrzeskiej dziewiętnastce!

Oj sie bedzie działo!

Łukasz Raźniewski