Warsztaty robotów w Tarnobrzegu

12 stycznia o godz. 17:00 w gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu odbędzie się darmowy interaktywny pokaz Warsztatu Robotów. Każdy zainteresowany będzie mógł samodzielnie zbudować i zaprogramować własnego inteligentnego robota.

Poniżej informacja od organizatorów pokazu.

Organizowane przez nas warsztaty to innowacyjny projekt stworzony z myślą o dzieciach ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, pokazujemy uczestnikom, czym jest robotyka, a także w jaki sposób można wykorzystać komputer, elementy elektroniczne oraz serwomechanizmy, różnego rodzaju czujniki, przekładnie, dźwignie i koła zębate.

Do budowy robotów służą nam specjalne zestawy klocków Lego Mindstorms NXT 2.0. Jest to najnowsza i najbardziej zaawansowana odsłona klocków Lego przeznaczona dla amatorów robotyki. Za jej pomocą można tworzyć proste konstrukcje wykonujące podstawowe polecenia  np. pojazd sterowany przez bluetooth lub bardzo zaawansowane maszyny takie jak robot samodzielnie układający kostkę Rubika.

Na naszych zajęciach dzieci rozwijają swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, a także mają okazję sprawdzić się w pracy zespołowej. Organizujemy liczne konkursy i zabawy, dlatego dzieci bardzo chętnie zdobywają wiedzę i prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej skomplikowanych robotów.
Teraz także młodzi Tarnobrzeżanie będą mieli okazję wziąć udział w naszych warsztatach. 12 Stycznia (środa) o godz. 17:00 w Gimnazjum nr. 2 w Tarnobrzegu odbędzie się darmowy interaktywny pokaz WARSZTATU ROBOTÓW.  Każda zainteresowana osoba będzie mogła samodzielnie zbudować i zaprogramować swojego inteligentnego robota. Wystarczy wejść na stronę www.warsztatrobotow.pl tam można poznać więcej szczegółów dotyczących naszych warsztatów oraz darmowego pokazu. Zajęcia prowadzone są przez studentów i inżynierów Akademii Górniczo Hutniczej. Pomysł zorganizowania tego typu przedsięwzięcia w Tarnobrzegu narodził się dlatego iż jeden z naszych instruktorów (Sylwester Paterek) pochodzi właśnie z Tarnobrzega.

My jako dzieci nie mieliśmy możliwości rozwijania naszych pasji na takim poziomie. Jednak dzisiejsza technika pozwoliła na to aby marzenia z naszego dzieciństwa stały się rzeczywistością. Dlatego czujemy się zobligowani aby dzielić się naszą wiedzą oraz umiejętnościami z młodymi kreatywnymi ludźmi. Zaszczepiamy w nich pasję do nauki przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka i informatyka. Jednak robimy to w sposób praktyczny i interesujący bo jest to nauka połączona z dobrą zabawą. Mówimy, zatem że kształcimy młodych inżynierów.