9,18 zł to nowa cena za 1 m3 wody i odprowadzenia ścieków

Ustalono wysokość opłat za wodę i ścieki. Cena odprowadzenia 1m3 ścieków spada o 34 grosze, spada również o 3 grosze opłata za odprowadzanie ścieków opadowych. Cena netto wody pozostaje bez zmian, niestety de facto zapłacimy za nią więcej, w związku z podwyżką podatku VAT.

Nie zmienia się również wartość netto opłaty abonamentowej, która wynosi 5,77 zł brutto na odbiorcę.

– Jest to na dziś optymalne rozwiązanie dla mieszkańców Tarnobrzega w kwestii zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Mogę śmiało powiedzieć, że ta wysokość opłat w chwili obecnej mnie satysfakcjonuje. Myślę, że ta zmiana i zahamowanie od niepamiętnych czasów wzrostu cen wody, będzie pozytywnie odebrane przez mieszkańców. Mogę zapewnić, że będziemy starali się pilnować tej ceny w kolejnych okresach taryfowych ? mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Mastalerz.

– Po przeanalizowaniu kosztów produkcji i dostawy wody, stwierdziliśmy, że możemy utrzymać ceny wody na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku ? mówił Antoni Sikoń, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów.

Od 1 marca tarnobrzeżanie za metr sześcienny wody płacić będą 4,19 zł netto. Z 4,65 zł na 4,31 zł za metr sześcienny zostanie obniżona cena za ścieki sanitarne.

Dzięki wzrostowi liczby odbiorców, których teraz będzie 157, możliwa będzie także obniżka opłaty za ścieki opadowe. W ubiegłym roku wysokość opłaty wynosiła 0,21 zł za metr sześcienny. Teraz zostanie obniżona o 3 grosze.

Co to oznacza realnie? Przeciętna rodzina zużywająca około 10 m3 wody płaciła do tej pory za zimną wodę 100,77 zł miesięcznie. Obecnie zapłaci 98,03 zł, czyli oszczędzi w ciągu miesiąca 2,74 zł.

Fot. Agata Rybka