Kolędowanie dla Bliźniego – finał akcji

Ponad dwa tysiące tarnobrzeżan bawiło się podczas niedzielnego finału akcji ?Kolędowanie dla Bliźniego z Golec uOrkiestra?. Niedzielne kolędowanie rozpoczęły niezwykłe jasełka, w których zagrało aż 243 aktorów. Przygotowania do spektaklu trały ponad 3 miesiące, a efekty pracy aktorów co chwilę nagradzano gromkimi brawami.

Do puszek wolontariuszy trafiły tysiące złotówek dzięki, którym możliwy będzie zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci Bartka Wojasa i Michała Czajki. Pieniądze zostaną przeznaczone także na leczenie 33-letniej pani Anety Dul, matki dwóch małych dzieci, która walczy z chorobą nowotworową.

 Po przedstawieniu rozpoczęła się licytacja rzeczy przekazanych przez różne osoby i instytucje. Wśród licytowanych przedmiotów był m. in. gabinet Prezydenta Miasta Tarnobrzeg przekazany przez Norberta Mastalerza. Jednodniowe ?władanie? miastem za kwotę 1220 zł wylicytował Tadeusz Zych, szef firmy SanTa-Eko.  

Po licytacji na scenie pojawili się bracia Paweł i Łukasz Golcowie wraz z zespołem, którzy przez ponad godzinę śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Oczywiście podczas koncertu nie mogło zabraknąć także znanych przebojów Golec uOrkiestry, jak Ściernisco, Słodycze czy Lornetka.

Na zakończenie kilkugodzinnego kolędowania, wśród osób, które zakupiły cegiełkę rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody, m. in. tygodniową wycieczkę do Paryża dla dwóch osób, kolonie dla dziecka w kraju i zagranicą, a także rowery, laptop, lodówkę i telewizor.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem ?Kolędowania dla bliźniego? jest ksiądz Dariusz Hamera.
Fot. Agata Rybka