Koncert Lao Che w Tapimie

Już w najbliższy piątek 11 lutego o godz. 20, w tarnobrzeskim klubie Tapima odbędzie się koncert zespołu LAO CHE. Będzie to jeden z koncertów, które grupa zagra w ramach mini trasy po Polsce południowo-wschodniej. Przedsprzedaż biletów na koncert w Tarnobrzegu, w cenie 22 zł: sklep muzyczny SONIC, pl.B.Głowackiego 31, optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2. W dniu koncertu 27 zł.

Trasa koncertowa:
10.02.2011 ? Częstochowa, Rura
11.02.2011 ? Tarnobrzeg, Tapima
12.02.2011 ? Skarżysko-Kamienna, Semafor
13.02.2011 ? Biłgoraj, Exodus

Informacje o zespole:
www.laoche.art.pl
www.myspace.com/laoche

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Norbert
Mastalerz.
Patronat medialny Radio Leliwa.
Organizator Stowarzyszenie M-Rock

Info Wikipedia:

Lao Che ? polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che („Starego Che”), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.
Swój debiutancki album, zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku. Druga płyta Lao Che pod tytułem Powstanie Warszawskie została wydana w marcu 2005 roku. Po wydaniu tego albumu zespół stał się znany. W lipcu tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, nagrany został singel Czerniaków. W 2005, również na fali sukcesu Powstania Warszawskiego, grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock.

W 2006 roku zespół ponownie wystąpił na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał nagrodę Złotego Bączka, przyznawanego przez publiczność, oraz na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 5 maja 2006 ukazało się DVD Lao Che, Powstanie Warszawskie, na którym znalazł się materiał z koncertu w klubie Proxima w Warszawie, z marca 2006, materiał z koncertu w rocznicę powstania warszawskiego z 2005, klipy do utworów Koniec i Czerniaków oraz krótki film o Muzeum Powstania Warszawskiego.

13 kwietnia 2007 roku Lao Che wyruszyło we wspólną trasę koncertową z Armią. Trzecia płyta zespołu, zatytułowana Gospel, ukazała się 22 lutego 2008 roku. Pierwszym singlem promującym album był utwór Drogi Panie, już w styczniu 2008 r. udostępniony na stronach wydawnictwa OpenSources. Album Gospel jest dotychczas największym komercyjnym sukcesem grupy ? uzyskał on status złotej płyty, a piosenki pochodzące z niego uzyskały wysokie notowania na liście Radiowej Trójki (Hydropiekłowstąpienie, Czarne kowboje).

W 2008 roku Lao Che po raz trzeci wystąpiło na Przystanku Woodstock, zapis z tego występu pojawił się 29 listopada na DVD.

Czwarta płyta zespołu, Prąd stały / Prąd zmienny została wydana 1 marca 2010[2]. Promuje ją utwór Czas opublikowany w połowie stycznia 2010 jako singiel radiowy oraz nagranie w portalu Myspace.

W marcu 2010 zespół pojechał w trasę koncertową Prąd Stały / Prąd Zmienny Tour. W 2010 roku zespół po raz czwarty wystąpił na Przystanku Woodstock, gdzie zagrali koncert 30 lipca, grając materiał z płyty Prąd stały / Prąd zmienny, unikając jednak Powstania Warszawskiego.

Muzycy:
– Mariusz „Denat” Denst ? sampler, animacja
– Hubert „Spięty” Dobaczewski ? śpiew, gitara rytmiczna
– Michał „Dimon” Jastrzębski ? perkusja
– Filip „Wieża” Różański ? instrumenty klawiszowe
– Jakub „Krojc” Pokorski ? gitara prowadząca
– Rafał „Żubr” Borycki ? gitara basowa
– Maciek „Trocki” Dzierżanowski ? instrumenty perkusyjne