Francuskie piosenki o miłości

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na koncert „Miłość w Paryżu”, w wykonaniu Doroty Lanton, w towarzyszeniu zespołu Marka Stefankiewicza, z udziałem Bogusława Nowickiego. Cena biletu 20 zł.

Koncert odbędzie się 27 lutego o godz. 18:00 na sali widowiskowej TDK.
Informacje i bilety w Dziale Organizacji Imprez TDK, pokój nr 47, tel. 15 822 21 19 wew.32

W repertuarze piosenki o miłości znanych francuskich gwiazd: Edith Piaf, Juliett Greco, Carli Bruni, Yves Mondanda, Joe Dassina, Jacquesa Brella i Paris Combo.

Marek Stefankiewicz
fortepian, instrumenty klawiszowe. Znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty, grając głównie na organach Hammonda. Pod koniec współpracy z Budką grał na saksofonie. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to ?Jesteś lekiem na całe zło? i ?Niech żyje bal?. Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.Jan Pilch ( ur. 1956 ) – ukończył z wyróżnieniem studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji

Jan Pilch
instrumenty perkusyjne – Studia w krakowskiej A. M. Jako solista i kameralista uczestniczył w najważniejszych polskich festiwalach muzyki współczesnej. Jest założycielem i członkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej oraz Stowarzyszenia Artystycznego ?Muzyka Centrum? i zespołu Mr. Bober’s Friends. Był członkiem grupy jazzowej Laboratorium, międzynarodowego tria Crossover. Współpracował z zespołem MW2, orkiestrą symfoniczną Filharmonii Krakowskiej, Orchestra Giovanile w Lanciano (Włochy), Opera Factory w Zurichu, Orkiestrą Kameralną w Bazylei, a także musicalem „Cats?. W 2002 roku uzyskał tytuł Profesora Sztuk Muzycznych.

Bogusław Nowicki
akordeon Carrera. autor terminu ?Piosenki z tekstem? i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: ?Ballady”, ?Oceany? i najnowszej ?Optymizmu gram”. Jeśli są przeboje w tym gatunku, to on napisał  ich wiele. Gawędziarze, Uśmiechnięte dziewczyny, Poszukiwania do dziś śpiewane są przez ?wędrownych gitarzystów?. Na koncercie ?Miłość w Paryżu? zrezygnował z nieodłącznej gitary, by zagrać na tak charakterystycznym dla francuskich klimatów akordeonie.