?Eliminacje do „Jaka to melodia”

Jeśli lubisz śpiewać i znasz nie tylko polskie, ale i zagraniczne przeboje, to właśnie szansa dla Ciebie, której nie możesz przegapić.

W najbliższą środę, 16 lutego, w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury, o godzinie 15 rozpoczną się eliminacje do popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia”.

?Jaka to melodia?? to światowy megahit realizowany w oparciu o amerykańską licencję. Teleturniej opiera się na prostych regułach. Trzech zawodników odgaduje przeboje na podstawie paru nut. Za odgadnięte tytuły wygrywają pieniądze, a ten kto uzbiera ich najwięcej przechodzi do kolejnej rundy. Najlepszy gracz odcinka dostaje się do finału, gdzie do wygrania jest 10 tys. złotych, a w finałach miesiąca samochód.

Polska wersja show to wielkie widowisko, w którym dodatkowo występują znane polskie i zagraniczne gwiazdy świata muzyki oraz tancerze. W programie występowali m.in.: In-grid, Afric Simone, Londonbeat, Velvet, Boney M, Danzel, Kate Ryan, Helena Vondrackova, Bad Boys Blue, Brainstorm, Akcent, Arash, Lutricia McNeal, Zbigniew Wodecki, Bajm, Justyna Steczkowska, Golec uOrkiestra, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Halina Kunicka, Andrzej Piaseczny, Blue Cafe, Katarzyna Cerekwicka, Ewelina Flinta, Doda, Kombii, Goya, Stachursky, The Jest Set, Patrycja Markowska, Feel, Łzy, De Mono, Tatiana Okupnik, Małgorzata Ostrowska i wielu, wielu innych.
Pierwszych 12 pilotażowych odcinków polskiej wersji teleturnieju zarejestrowano w czerwcu 1997 r. Po ich emisji prowadzenie programu powierzono Robertowi Janowskiemu, który do dziś jest jego gospodarzem i któremu teleturniej przyniósł ogromną popularność.

Pierwszy odcinek ?Jakiej to melodii?? TVP1 wyemitowała 4 września 1997 r. Wkrótce stał się hitem – w wieczór sylwestrowy 1998 r. oglądało go niemal 8,2 mln widzów! Dziś, mimo wieloletniej obecności na antenie, teleturniej wciąż cieszy się ogromną popularnością.

TVP realizuje program w koprodukcji z firmą Media Corporation. Autorem wizji polskiej wersji (dotyczy to zarówno scenografii, sposobu realizacji i samego przebiegu teleturnieju) jest jego pierwszy reżyser, Zbigniew Proszowski. W 2006 r. do programu wprowadzono zmiany: pojawił się m.in. niedzielny finał miesiąca, 45-minutowe widowisko, z udziałem najlepszych zawodników minionego miesiąca i występami wielkich gwiazd. Wprowadzono też tzw. odcinki specjalne, 45-minutowe, emitowane w środku miesiąca, w niedzielę, z udziałem najlepszych zawodników dziesięciolecia lub osób publicznych (wygrana pieniężna jest przeznaczana na cel charytatywny). Wymyślono też zabawę dla widzów w formie audiotele, w której widz może sprawdzić swoją wiedzę muzyczną i przy okazji wygrać pieniądze.

Więcej informacji na temat eliminacji można znaleźć na stronie:
http://www.jakatomelodia.fora.pl

Źródło: http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje/jaka-to-melodia/o-programie
Info: UM.