Uczniowie tarnobrzeskiej „Jedynki” w TVN

Zwiedzanie TVN-u, ochlapanie wodą w kinie 5D i wiele innych atrakcji przygotowali nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu uczniom na wycieczce – jak to określił Szymon Majewski – za dobre sprawowanie. A to wszystko dzień po Walentynkach.

Widać w tej szkole nauczyciele kochają uczniów. Miłość jednak wymaga poświęceń. Sporo uczniów czekało już od godziny piątej na wyjazd. Do Warszawy wszak długa droga. Na Wiertniczą 166 dojechaliśmy szczęśliwie i udaliśmy się na zwiedzanie siedziby Grupy ITI.

W studio TVN24 Jarosław Kuźniar prowadził właśnie „Wstajesz i wiesz” i zwrócił się do nas z pytaniem: – Co was tutaj sprowadza? Odpowiedzieliśmy, że ciekawość. Widzieliśmy pracę operatorów i reporterów w ogromnym, nowoczesnym studio telewizyjnym. Dało się odczuć przyjazną atmosferę wśród młodych dziennikarzy.

Spotkaliśmy wiele znanych osób, ale przysłowiową „wisienką na torcie” okazało się spotkanie z Szymonem Majewskim. Wywołał on wśród uczniów aplauz. Przekazaliśmy pozdrowienia dla Ędwarda Ąckiego, znalazły się też ochotniczki przyłączenia się do akcji: Ącki szuka żony.

Po wizycie w TVN-ie pojechaliśmy do kina 5D na film „Podróż do Wnętrza Ziemi”. Zostaliśmy strąceni do krateru, wytargani przez wichurę, opluci przez różne stwory, a zapach z paszczy dinozaura przyprawił nas o zawrót głowy.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Pałac i Jacek Mainardi