Podsumowanie 18 OFPH Śpiewograńca

[Harcerze]n zdobył Grand Prix 18 OFPH Śpiewograniec, lepszego zakończenia Śpiewograńcowej kariery nie mogli sobie wymarzyć. Debiutanci z Białegostoku z dwoma nagrodami!
Tarnobrzeg znów stał się stolicą harcerskiej piosenki!

Ponad 300 harcerek i harcerzy bawiło się podczas pełnoletniej edycji tarnobrzeskiego festiwalu, który odbył się w ubiegły weekend. Podczas koncertu galowego na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, zgodnie z werdyktem Jury zaprezentowało się 9 zespołów ? Najważniejszą nagrodę festiwalu zdobył zespół [Harcerze]n z hufca Katowice, którzy w ten sposób pożegnali się z festiwalem Śpiewograniec.

Pierwsze miejsce w kat. z podkładem zdobyły Wichry z Mirca, a w kategorii zespołów występujących z własnym akompaniamentem zwyciężyła Brygada Zielono-Czarnych ze Stalowej Woli. 94 BDW ?Mury? dwukrotnie pokazali się na deskach sceny ? zwyciężyli w kategorii dodatkowej ?Morze? oraz zdobyli II miejsce w kategorii zespołów z własnym akompaniamentem.

Piątek festiwalowy
Festiwal rozpoczął się w piątek, gdy do Tarnobrzega zjechali skauci z całej Polski. Do późnych godzin nocnych w Domu Kultury odbywały się próby mikrofonowe i konsultacje z akustykiem. Następnie uczestnicy festiwalu spotkali się w bazie noclegowej na świeczkowisku zapoznawczym.

Dzień konkursowy
Najwięcej atrakcji uczestnicy mieli w sobotę ? od godziny 9:00 prezentowali swoje talenty przed jury konkursowym. Przesłuchania zakończyły się po godzinie 14-stej O godzinie 12:00 uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe, które jest już tradycją podczas festiwalu. Następnie w niepewności oczekiwali galówki i ostatecznego werdyktu.

Koncert galowy rozpoczął się punktualnie o 19:00. W sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury, zgromadziło się ponad 300 osób: uczestnicy festiwalu i zaproszeni goście. Zespół FOK – gość festiwalu rozgrzał publiczność do czerwoności a następnie komendant festiwalu phm. Robert Kędziora oficjalnie otworzył koncert galowy. Od tej pory na scenie pojawiały się nagrodzone zespoły.

Wyróżnienia dostali:
Zespół Pod Górę – Hufiec Legionowo
Zespół Wiedźmy&Friend’s 0- Hufiec Pionki
EtshOrniS z 64 ADH – Hufiec Ziemi Rzeszowskiej za kabaretowe wykonanie utworu „Historia jednej znajomości”

Harcerze w świetnych humorach wyszli z TDKu i powrócili do szkoły gdzie bawili się do późnych godzin nocnych na Rock’n’roll party, które było połączone z uczczeniem urodzin festiwalu oraz jubileuszem drużyny sztabowej. Wrzosowisko w tym roku obchodzi 11 urodziny.

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie ESTEKA; 11 TDH WRZOSOWISKO; Zespół Redakcyjny SYNOGARLICA przy współudziale Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej nr.3 i Komendy Hufca ZHP Tarnobrzeg.

Obszerna fotorelacja na stronie festiwalu: www.spiewograniec.pl
Organizatorzy chcieliby z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

Tekst i zdjęcie: organizatorzy.