Nagroda Przyjaznego Brzegu 2010 dla Tarnobrzega

Zakończyła się siódma edycja konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Konkursowi patronował Minister Sportu i Turystyki.
Wśród nagrodzonych znalazł się Urząd Miasta Tarnobrzega, za „przemianę kopalnianego wyrobiska w atrakcję turystyczno-rekreacyjną: Zbiornik Machowski”.

Jury przewodniczył Sekretarz Generalny ZG PTTK Andrzej Gordon. W pracach jury uczestniczyli również delegaci Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Związku Żeglarskiego i laureatów.

Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce podczas Targów Wiatr i Woda. Tarnobrzeg reprezentowali: Prezydent Norbert Mastalerz, Wiceprezydent Robert Niedbałowski, Tadeusz Gospodarczyk, Adam Strumiński, Jerzy Jakimów, Janusz Bobula i Andrzej Borowy.

To już druga prestiżowa nagroda związana z niedawno udostępnionym Jeziorem Machowskim. Przypomnijmy, że Festiwal Piosenki Żeglarskiej Nowy Brzeg – Nowa Fala otrzymał w roku 2010 nagrodę Złotego Spinakera za najlepsze wydarzenie roku. Nagrody branżowe i same okoliczności ich wręczania (ogólnokrajowe targi) promują Tarnobrzeg i Jezioro Machowskie wśród środowiska turystyczno-żeglarskiego w całej Polsce.

Fot. UM.