KS Siarka patronem klas sportowych w Gimnazjum nr 2

10 marca prezes Klubu Sportowego Siarka Grzegorz Ciszewski i prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz podpisali porozumienie, na mocy którego klub objął patronat nad klasami sportowymi w tutejszym Gimnazjum nr 2.

Porozumienie zostało podpisane w obecności dyrektora placówki Grzegorza Kokoszki, naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Anny Czaplińskiej, doradcy prezydenta do spraw kontaktów z mediami Wojciecha Malickiego i dziennikarzy, podczas konferencji prasowej zorganizowanej na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2.

– Doskonalenie systemu szkolenia młodzieży stanowi priorytet strategii rozwoju Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg. W okresie zimowym trenerzy KS Siarka na bazie własnego doświadczenia oraz najlepszych wzorców krajowych i zagranicznych stworzyli innowacyjny system szkolenia piłkarskiego.Dziś wdrażamy go z nadzieja, że wytężona praca z młodymi ludźmi przyniesie długofalowe, wymierne efekty i sukcesy, z których wszyscy będziemy zadowoleni. Ufam też, że dzisiejsze porozumienie będzie ?podwaliną? pod utworzenie w Tarnobrzegu Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim – mówił podczas konferencji prezes KS Siarka Grzegorz Ciszewski.

– Dzięki współpracy szkoły i klubu młodzi chłopcy, którzy wiążą swoją przyszłość z piłką nożną będą świadomie dokonywać wyboru gimnazjum. Będą wiedzieć, że właśnie w Gimnazjum nr 2 pracują trenerzy, którzy zadbają o rozwój ich talentu, zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego, jak i podczas treningów w klubie – dodał prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Zapewnił on także, że będzie czynił starania, aby w Tarnobrzegu powstał podkarpacki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży. Klasy sportowe w Gimnazjum nr 2 istnieją od 6 lat. Uczęszczająca do nich młodzież co tydzień uczestniczy w 10 godzinach lekcji wychowania fizycznego, z których 6 stanowią specjalistyczne treningi pod okiem trenerów poszczególnych dyscyplin.

Info: K.S. Siarka. Fot. Agata Rybka